Kılıçdaroğlu'na çok sert Yenikapı resti!

Memleketi Rize'de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenikapı ruhundan şikayet eden Kılıçdaroğlu'na "Sen olsan ne olur olmasan ne olur" diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Konya'daki toplu açılış töreninden sonra bugün de Rize'de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan'ın hedefinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

"SEN OLSAN NE OLUR OLMASAN NE OLUR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yenikapı ruhu konusundaki tavrına değinen Erdoğan, "Yenikapı ruhunda olsan ne yazar olmasan ne yazar. Senin olup olmaman bir şeyi değiştirmez. Oradaki 5 milyon ne diyor bizim için o önemli. Aynı anda tüm Türkiye'de bir o kadar da ne yaptı? Ekranlardan izledi, 10 milyon. Bizim için o önemli." dedi.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı: "Bütün hapishaneleri açarlardı. Dışarıdan gelenler gider hapishaneleri geçerdi işkence var mı yok mu diye. Hapishaneleri açmaktan korkuyorlar. Çünkü orada kötü muamele var. İnsan haklarına aykırı uygulamalar var. 3 yatakta 7-8 kişinin yattığı koğuşlar var. Hem kadın hem erkek hapishanelerinde. Diyorlar ki "ey Kılıçdaroğlu Yenikapı Ruhu ne oluyor" Ben bunların Yenikapı'da tamamını anlattım. Demek ki sen beni dinlememişsin kardeşim. Ben insan haklarını, demokrasiyi savunuyorum, ben mazlumun hakkını savunuyorum. Çünkü benim inancıma göre, zalime teslim olmayız. Zulmün karşısında susan dilsiz şeytandır. Ben şeytan değilim şeytan sensin... 'Mağdur edebiyatı yapmayın' diyorlar bize bizim yaptığımız edebiyat falan değildir, 16 günlük bebeği annesinden koparırsanız bu edebiyat değildir ey Binali Yıldırım!"

PAYLAŞ