Kılıktan kılığa girdi ama yine de enselendi

FETÖ'nün darbe teşebbüsüne karışan darbeci Tuğamiral İrfan Arabacı, sakal bırakıp peruk takmasına rağmen yakayı ele verdi.

FETÖ'nün darbe teşebbüsüne karışan darbeci Tuğamiral İrfan Arabacı, sakal bırakıp peruk takmasına rağmen yakalandı.

PERUK TAKIYORDU

FETÖ'nün darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında TSK'dan ihraç edilen ve önceki gece İzmir Buca'da yakalanan Tuğamiral İrfan Arabacı'nın, kimliğini gizlemek için peruk taktığı tespit edildi.

'BOSNA KASABI'NI HATIRLATTI

Zorunlu kalmadıkça evden çıkmayan ve ayrıca yurt dışına kaçmak için uygun ortam aradığı belirlenen Arabacı'nın gizlenme taktikleri, senelerce yakalanmamak için kılıktan kılığa giren Bosna kasabı Sırp lider Radovan Karadziç'i hatırlattı.

SAKAL DA BIRAKMIŞ

Bu arada sakal da bırakan firari amiral İrfan Arabacı'nın İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harekât Plan ve Teşkilat Daire Başkanlığında görev yapan ve darbe sonrası TSK'dan atılan Tuğamiral Arabacı, Ankara Terörle Mücadele Şubesinden gelen ekibe teslim edildi. Arabacı, uçakla Ankara'ya götürüldü. Firari amiralin kaldığı evi üzerine kiralayan ve daha önce soyadını değiştiren Arabacı'nın kardeşi Mehmet Şakir Enseren ile oğlu Burak Enseren'in aidat ve kiraları düzenli ödeyerek çevrenin dikkatini çekmemeye çalıştıkları belirlendi. Baba ile oğlu, adliyeye sevk edilecek

PAYLAŞ