Kilis'te kimyasal şüphesi! Yaralılar kontrolden geçirilip alındı

Suriye'nin El Bab bölgesinde terör örgütü IŞİD tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan sivillerden bazıları tedavi için Kilis'e getirildi. Saldırıda IŞİD'in kimyasal kullandığı iddiası üzerine yaralılar kimyasal kontrolden geçirildi.

Suriye'nin El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ tarafından düzenlenen saldırıda çok sayıda sivil yaralandı. Kimyasal kullanıldığı iddia edilen saldırıda yaralananlardan bazıları Kilis'e getirildi, AFAD ekiplerinin Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer (KBRN) kontrolünden geçirildikten sonra acil serviste tedaviye alındı.

ÖZEL KIYAFETLİ GÖREVLİLER GETİRDİ

Fırat Kalkanı Harekatı'nın devam ettiği Suriye'nin El Bab bölgesinde, terör örgütü DEAŞ tarafından saldırı düzenlendi. Kimyasal kullanıldığı iddia edilen saldırıda çok sayıda sivil yaralandı. Yaralı Suriyelilerin bir bölümü, sınır hattına getirilerek Elbeyli İlçesi'nden özel kıyafetli sağlık görevlileri tarafından ambulanslarla Kilis'e getirildi. Kilis Devlet Hastanesi'nde de AFAD ekipleri tarafından KBRN kontrolünden geçirilen yaralılar, acil serviste tedaviye alındı.

PAYLAŞ