Kimlik soran görevliyi kurşuna dizdi! Kamera anbean kaydetti

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişi Adnan Bay'ın, kimlik soran öğretmenevi resepsiyon görevlisi Cemalettin Pamuk'u öldürdüğü anların kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişi Adnan Bay'ın, tartıştığı öğretmenevi resepsiyon görevlisi Cemalettin Pamuk'u öldürdüğü anın kamera görüntüleri ortaya çıktı.

KİMLİK SORUNCA ATEŞ AÇTI

Bahçelievler'de 28 Haziran 2016 tarihinde görev yaptığı öğretmenevinde konaklamaya gelen Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim müfettişi Adnan Bay'dan kimlik sorduğu için çıkan tartışmada Bay'ın silahından çıkan 5 kurşunla öldürülen resepsiyon görevlisi Cemalettin Pamuk'un öldürüldüğü anın kamera görüntüleri ortaya çıktı.

TARTIŞMA KANLI SONA ERDİ

Cinayetten sonra polise giderek teslim olan ve tutuklanarak cezaevine konulan Adnan Bay, 28 Haziran 2016 tarihinde oğlu Mehmet Alperen Bay ile birlikte Bahçelievler Abidin Pak Öğretmenevi'nde kalmaya gittiğinde resepsiyon görevlisi Cemalettin Pamuk ile tartıştı.

"SEN KİMSİN BENDEN KİMLİK İSTİYORSUN"

Adnan Bay ve oğlu Mehmet Alperen Bay hakkında, "Kasten adam öldürme" öldürmek suçundan müebbet hasip cezası istemiyle hazırlanan iddianameye göre Adnan Bay, kendisine kimlik soran Cemalettin Pamuk'a, "Sen kimsin de benden kimlik istiyorsun" dediği, ikili arasında çıkan tartışmaya oğlu Mehmet Alperen Bay'ın da dahil olduğu belirtiliyor.

İKİSİNE DE YUMRUK ATTI

Bu tartışma sonucunda işlenen cinayetin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Dava dosyasına konulan görüntülerde Mehmet Alperen Bay'ın ilk anda babası ile Cemalettin Pamuk arasında çıkan tartışmayı ayırmaya çalıştığı görülüyor. Tartışma uzayınca Cemalettin Pamuk'un hem Adnan Bay'a hem de oğluna yumruk attığı görülüyor.

SİLAHINI ÇIKARIP ÜST ÜSTE ATEŞ ETTİ

Cemalettin Pamuk'un yumruğuna hedef olan Adnan Bay'ın, silahını kabzasından çıkardığı, kabzayı X-Ray cihazının yanındaki masaya bıraktıktan sonra oğlu ile kavga eden Cemalettin Pamuk'u hedef alarak ateş ettiği görülüyor.

HER ŞEY 22 SANİYE İÇİNDE OLDU

Mehmet Alperen Bay, yere düşen Cemalettin Pamuk'un üstüne çullanarak kollarını tuttuğu, babası Adnan Bay'ın da yerde yatan Cemaletin Pamuk'a üst üste ateş ettiği, son iki atışın da kafasını hedef alarak yaptığı görülüyor. 28 Haziran'ı 29 Haziran'a bağlayan gece çıkan tartışma sonrası Adnan Bay'ın 00.06.57'de silahını kabzasından çıkardığı görülüyor. Adnan Bay'ın Cemalettin Pamuk'un kafasına son kurşunu sıktığı sırada kameranın saati 00.07.19'u gösteriyor.

ÖĞRETMENEVİNİ TERK ETTİLER

Olay yerinde kanlar içinde kalan Cemalettin Pamuk'u orada bırakan Adnan Bay ve oğlu Mehmet Alperen Bay, valizlerini alarak öğretmenevini terk ediyorlar.

OĞLU SERBEST BIRAKILDI

Adnan Bay, olaydan sonra teslim olmuş, sorgusunun ardından tutuklanarak cezaevine konulmuş, oğlu Mehmet Alperen Bay ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

MÜEBBET HAPİS İSTENİYOR

İddianamede hem Adnan Bay hem de oğlu için "Kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapis isteniyor. İddianamenin gönderildiği Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü vermişti.

AVUKAT: TAHRİK ALTINDA İŞLENDİ

Adnan Bay ve oğlu Mehmet Alperen Bay'ın Avukatı Hayriye Çağır, müvekkilinin cinayeti tahrik altında işlediğini öne sürdü.

PAYLAŞ