Kimyasal saldırı muamması sona erdi

Suriye'nin Haliliye bölgesinde IŞİD'in 22 muhalifin yaralanmasına neden olan saldırısında kullandığı rokette, AFAD tarafından yapılan incelemede kimyasal bulguya rastlanmadı.

AFAD'ın incelemesi sonucunda, Suriye'nin Haliliye bölgesinde IŞİD'in atttığı rokette kimyasal madde bulunmadığı belirlendi.

FIRAT KALKANI'NDA 96. GÜN

IŞİD başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyinde icra edilen Fırat Kalkanı Harekatı'nda 96. güne gelindi.

22 MUHALİF KİMYASALA MARUZ KALDI İDDİASI

Genelkurmay Başkanlığınca, Suriye'nin Haliliye bölgesinde terör örgütü IŞİD tarafından atılan roket sonucu 22 muhalifin göz ve vücutlarında kimyasal gaza maruz kalma belirtilerinin gözlemlendiği açıklanmıştı.

AFAD: KİMYASAL BULGUYA RASTLANMADI

Askeri kaynaklar, AFAD'ın incelemesinin ardından atılan rokette kimyasal bir bulguya rastlanmadığını duyurdu.

Olayın, IŞİD'in tahrip maddelerini kovanların içerisinden boşaltıp, havan ve roket mermilerinin içine göz yaşartıcı türde bir madde koymasından kaynaklandığı tahmin ediliyor.

4 IŞİD HEDEFİ İMHA EDİLDİ

Harekat kapsamında, terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmalarda bir muhalifin şehit olduğu, 14 muhalifin yaralandığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçaklarca, Anifah bölgesindeki 4 IŞİD hedefinin imha edildiği de açıklanmıştı.

PAYLAŞ