Kırgızistan Cumhurbaşkanı İstanbul'da rahatsızlandı

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev, BM zirvesine katılmak için İstanbul'dan uçağa bineceği sırada rahatsızlandı. Atambayev gezisini iptal etti, bir süre İstanbul'da doktor kontrolünde kalacak.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in, New York'taki Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul Toplantısı'na katılmak için İstanbul'dan uçağa bineceği sırada rahatsızlandığı bildirildi.

UÇAĞA BİNMEDEN ÖNCE RAHATSIZLANDICumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Atambayev'in, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan New York'a gidecek olan uçağa binmeden önce rahatsızlandığı belirtildi.

GÖĞÜS AĞRISI ŞİKAYETİ VARGöğüs ağrısından şikayetçi olan Atambayev'e ilk müdahaleyi yapan doktorlar, Cumhurbaşkanının acil sağlık kontrolünden geçmesi gerektiği tavsiyesinde bulunduğu ifade edildi.

İSTANBUL'DA DOKTOR GÖZETİMİNDE OLACAKAçıklamada, Atambayev'in, detaylı bir tıbbi muayeneden geçeceği ve bir süre doktor gözetiminde olacağı bildirildi.

ZİYARET İPTAL EDİLDİ

New York ziyareti iptal edilen Atambayev'in yerine, Dışişleri Bakanı Erlan Abdıldayev'in BM Genel Kurulu'nun 71'inci oturumuna katılacak Kırgız heyetine başkanlık edeceği kaydedildi.

TÜRKİYE'DE DOKTOR GÖZETİMİNDE KALACAKAkipress Haber Ajansı, Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi yetkililerine dayandırdığı habere göre, Cumhurbaşkanı Atambayev, bir süre Türkiye'de doktor gözetiminde kalacak.

60. YAŞ GÜNÜNÜ KUTLAMIŞTIAtambayev, önceki gün Bağımsız Devletler Topluluğu üye ülkelerin liderlerinin katılımıyla 60. yaş doğum gününü kutlamıştı.

PAYLAŞ