Kişi başı yıllık gelir 63 bin dolar ama 500 kişi fazla geldi

Danimarka BM kotasından sığınmacı alımını süresiz olarak durdurma kararı aldı. Ülke her yıl Birleşmiş Milletler kotasından 500 sığınmacı kabul ediyordu.

Kişi başı yıllık gelirin 63 bin dolar olduğu Danimarka'ya yılda 500 sığınmacı fazla geldi. Danimarka Hükümeti, Birleşmiş Milletler kotasından her yıl kabul ettiği yaklaşık 500 kişilik sığınmacı alımını süresiz olarak durdurdu.

"TAMAMEN SIĞINMACILARLA DOLU"

Danimarka Entegrasyon Bakanı Inger Støjberg Politiken gazetesine yaptığı açıklamada Danimarka'nın tamamen sığınmacılarla dolu olduğunu belirterek "Danimarka'ya aşırı sayıda sığınmacı başvurusu oldu. Şu anda tamamen doluyuz. Bu nedenle böylesi kökten bir kararı almak zorunda kaldık" diye konuştu.

491 SIĞINMACININ ALIMI DA ERTELENECEK

Alınan kararla birlikte Danimarka'nın bu yıl alması gereken BM kotalı 491 sığınmacının alımının da erteleneceği açıklandı.

TÜRKİYE 2 MİLYONU AŞKIN MÜLTECİYE KAPILARINI AÇTI

Türkiye şimdiye kadar 2 milyonu aşkın Suriyeli'ye kapılarını açtı. Suriye'deki iç savaşın boyutları her geçen gün daha da kötüleşirken Ağustos ayında Halep kentinde bir bombardımanın ardından yaralanan küçük Ümran'ın fotoğrafı savaşın acımasızlığını gözler önüne sermişti.

PAYLAŞ