'Kıyamet IŞİD için koptu'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, IŞİD'in kıyamet savaşının habercisi olarak tanımladığı Dabık'ta kontrolü yitirmesiyle ilgili, "Kıyamet IŞİD için koptu." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, "Kıyamet savaşının kopacağını iddia ettikleri Dabık şehri de onların elinden alındı. Kıyamet filan kopmadı; tam tersine kıyamet IŞDİ için koptu"

"BAŞARILI ŞEKİLDE SÜRÜYOR"

Kalın, KADEM tarafından 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit olan Prof. Dr. İlhan Varank anısına 'Büyüteç ile 15 Temmuz' adlı sempozyuma katıldı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ndeki sempozyumun açılışında bir konuşma yapan İbrahim Kalın, "Fırat Kalkanı" harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kalın, "Bir terör örgütünü def ederken yani, FETÖ'nün darbe girişimini dağıtırken aynı zamanda bir başka terör örgütü olan IŞİD'e karşı Suriye'de Suriye halkı için ve kendi güvenliğimiz için bir harekat başlattık. Harekat 55-56'ncı gününe girdi. Bu harekat son derece başarılı bir şekilde devam ediyor. Ta ki sınırlarımız bütünüyle güvence altına alınıncaya kadar ve Suriye halkı kendi köylerine, kasabalarına, şehirlerine dönünceye kadar bu harekat devam edecek.

"KIYAMET IŞİD İÇİN KOPTU"

Pazar günü bildiğiniz gibi teolojik anlamları olan kendilerine göre kıyamet savaşının kopacağını iddia ettikleri Dabık şehri de onların elinden alındı. Kıyamet filan kopmadı; tam tersine kıyamet IŞİD için koptu. İyi de oldu. Bu terör örgütüne karşı mücadelemiz devam edecektir. Ancak aynı zamanda bir PKK terör örgütü ile de mücadelemiz devam ediyor. Bütün bunları ortaya koyduğumuzda Türkiye bugün 3 terör örgütüyle PKK'ya karşı IŞİD'e karşı, FETÖ'ye karşı mücadelede tek NATO üyesi ülkedir" dedi.

PAYLAŞ