Komisyon karıştı! AK Partili ve CHP'li vekil birbirine girdi

Darbe Komisyonu'nda AK Parti'li Hüseyin Kocabıyık ve CHP'li Sezgin Tanrıkulu arasında kavga çıktı. Kavgada "Utanmaz, ahlaksız, ayaklarını kırarım" sözleri havada uçuştu.

15 Temmuz (FETÖ/PDY) Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda tartışma çıktı. Toplantıya 15 dakika ara verildi.

ECEVİT'İ ÖRNEK GÖSTERDİ

Komisyon toplantısında tüm üyeler kısa kısa konuşmak için söz alıyordu. Sıra Kocabıyık'a geldiğinde, kendisi köşe yazarlığı yaptığı dönemde Fetullah Gülen hakkında övücü bazı yazılar yazmış olduğunu söyledi. Ancak yine aynı dönemde Turgut Özal ya da Bülent Ecevit gibi devlet adamlarının da Fethullah Gülen'e olumlu yaklaştıklarını söyledi.

BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜLER

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Kocabıyık'ın sözü keserek tepki gösterdi. Tanrıkulu, sesini yükselterek, "Rahmete gitmiş insanları niye katıyorsun. Ecevit de Özal da hayatta değil. Ölmüş insanlarla ilgili konuşmayın" ifadelerini kullandı. Hüseyin Kocabıyık ise "Terbiyesizlik yapma" deyince Tanrıkulu ayağa kalktı İki vekilin birbirinin üzerine yürümesi nedeniyle komisyona 15 dakika ara verildi. Aranın ardından komisyon çalışmalarına devam etti.

"AYAKLARINI KIRARIM SENİN"Verilen arada da devam eden tartışmada şu diyaloglar yaşandı:

-Sezgin Tanrıkulu: Utanmaz, ahlaksız-Hüseyin Kocabıyık: Utanmaz sensin, ahlaksız.-Sezgin Tanrıkulu: Ayaklarını kırarım senin.-Hüseyin Kocabıyık: Kimin ayaklarını kırıyorsun sen

PAYLAŞ