Komünist belediye başkanı, burjuva kazağı giydi

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Türkiye Komüsnist Partili Belediye Başkanı ünlü bir Amerikan markasının kazağıyla objektifler karşısına geçti.

Tunceli'de bulunan Munzur Üniversitesi, Ovacık ilçesinde bulunan İngilizce tercümanlık, Çocuk Gelişimi ve Maliye bölümlerini güvenlik gerekçesiyle geçici olarak kapattı. Bu bölümlerde okuyan 186 öğrencinin, bundan sonraki eğitimlerini Munzur Üniversitesi'nin Tunceli kent merkezindeki kampüste devam ettirilmesi kararlaştırıldı. Ovacık ilçesinin Türkiye Komünist Partili Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ise, karara tepki gösterdi.

Başkan Maçoğlu, şöyle konuştu:

İlçemizde bulunan Munzur Üniversitesi'ne bağlı 3 bölümde yaklaşık 200 civarında öğrencimiz eğitim görüyordu. Bir çoğu çevre illerden geliyordu. İlçemiz nüfusuna kayıtlı öğrencilerimiz de var, ilçe merkezinde güvenlik sorunu yoktu. Zaten devlet bu güvenliği sağlamak zorunda. 200 öğrencinin ilçeden gitmesi hem ilçe esnafını, hem halkını mağdur etmiştir.

"BÖLÜMLER DERHAL GERİ AÇILMALI"

Bir çok ev kiralanmış ve ilçede sosyal yapı etkilenmiştir. Vatandaş ile bütünleşen ve ilçe ekonomisine katkısı olan öğrencilerimizin il merkezine alınmasını asla doğru bulmuyoruz. Güvenlik sorunu bahane olarak gösterilmiştir. Oysa diğer ilçelerde de aynı sorunlar olmasına rağmen eğitim devam etmektedir. Ovacık halkı bu durumu asla kabul etmiyor ve kapatılan bölümler derhal geri açılmalı bu tamamen keyfi bir karardır.

AMERİKAN MARKA KAZAK GİYDİ

Malkoç'un basın açıklaması sırasında üzerinde ünlü bir amerikan markasına ait kazak giydiği görüldü. Amerikan emperyalizmi karşıtlığıyla bilinen Malkoç'un giydiği kazak ise "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" dedirtti.

PAYLAŞ