Konserleri bir bir iptal edilen ünlü şarkıcıdan açıklama geldi

İstanbul, Bursa ve Kayseri'de vereceği konserler iptal edilmesi üzerine Sıla Gencoğlu, sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

Yenikapı'daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ni 'şov' olarak nitelendiren Sıla Gençoğlu'nun İstanbul, Bursa ve Kayseri'de vereceği konserler iptal edilmesi üzerine ünlü şarkıcı sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada; şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun 21 ve 22 Eylül'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konserlerinin Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine karşı halkın verdiği mücadeleyi 'şov' olarak nitelendirmesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

AÇIKLAMA YAPILDI

Açıklamada, 15 Temmuz'da darbecilere karşı bütün Türkiye'de onurlu bir duruş sergilendiği belirtilerek, "Tuzaklara karşı milletimizin ve millet kavramını idrak etmiş olan sanatçılarımızın sergilediği onurlu duruş ve topyekun karşı koyuş, Türk Milleti nezdinde millet olma kavramı içerisinde hak ettiği yeri bulmuştur." ifadelerine yer verildi.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Yaşanan gelişmelerin üzerine ünlü sanatçı sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamarıyla hayranlarına seslendi.

PAYLAŞ