Konya'dan transfer atağı: Ukraynalı ön libero geliyor

Belluschi için bekleyişte olan Konyaspor, ön libero konusunda yeni bir isimle temasa geçti. Yeşil-Beyazlılar, 24 yaşındaki Ukraynalı futbolcu Taras Romanchuk'la görüşüyor.

Menajerler tarafından Konyaspor'a önerilen Fernando Belluschi'ye, Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman sıcak bakmıştı. Yönetim, yıldız futbolcunun menajeriyle temas kurarken teklifini yaptı ve beklemeye geçildi. Anadolu Kartalı'nı zorlayan konu ise Belluschi'nin bonservisinin olması.

ROTA ROMANCHUK'A ÇEVRİLDİ

32 yaşındaki Arjantinli'nin maliyetini düşürmeye çalışan Konyaspor, alternatif oyuncuyu Polonya'da buldu. Konya, J.Bialystok'ta görev yapan Taras Romanchuk'un peşinde. Kocaman'ın bizzat listesinde bulunan Ukraynalı futbolcu, 24 yaşında ve 1.86 boyunda. Savaşçı özelliği ile dikkat çeken Romanchuk'un defansif yönü daha kuvvetli.

Geçtiğimiz sezon tam 39 resmi maça çıkan ve 3 gol atan Romanchuk, istikrarlı görüntüsüyle dikkat çekiyor. Yapılan görüşmelerde önemli mesafe katedildiği belirtildi.

ÖZER'DE SONA GELİNDİ

Öte yandan Özer Hurmacı cephesinde de sıcak gelişmeler yaşanıyor. 29 yaşındaki futbolcu, bonservisini Trabzonspor'dan almak için uğraş veriyor. Oyuncu ile Konyaspor arasında bir sıkıntı olmazken, 1 hafta içinde konunun çözümlenmesi bekleniyor. Özer, Konyaspor forması giymek için can atıyor.

PAYLAŞ