Kriz masası toplandı: 35 milyonluk yedek mi olur

Galatasaray yönetimi, Jan Olde Riekerink'le toplantı yaptı, Selçuk İnan'ın mutlaka oynatılması gerektiğini belirterek "35 milyon TL'lik yedek mi olur?" dedi.

Galatasaray'da Selçuk İnan'ın takımdaki geleceği hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Teknik Direktör Jan Olde Riekerink'in bu sezon planlarında olmayan sarı-kırmızılı futbolcu için yönetim harekete geçti.

Hollandalı hocanın ön libero mevkii için Tolga Ciğerci ve Nigel de Jong'u düşünmesi nedeniyle Selçuk'a kulübe yolunun görünmesi yönetimi rahatsız etti. 2 yıllık sözleşmesi daha bulunan Selçuk İnan'ın bu süreçte eline 35 milyon TL'lik bir gelir geçecek. Bunu bilen Başkan Dursun Özbek ve yöneticilerden Levent Nazifoğlu'nun Jan Olde Riekerink ile bir görüşme yaparak, "35 milyon TL'lik yedek olur mu. Selçuk'u bu takımda mutlaka oynatman gerekir" dediği gelen bilgiler arasında.

"BİZİM SOKAĞA ATACAK PARAMIZ YOK!"

Yönetici Levent Nazifoğlu'nun bir süre önce Selçuk'a sahip çıkarak onun takımın kaptanı olduğunun altını çizmesinde de bu gerçeğin yattığı ortaya çıktı. Başkan Dursun Özbek ve Levent Nazifoğlu'nun Hollandalı hocaya ayrıca, "Selçuk madem bu kadar yüksek para alacak onu yedek bırakmamalısın. Bizim sokağa atacak paramız yok. Kendisini yeniden kazan. Selçuk her zaman ihtiyaç duyacağımız bir oyuncu" uyarısı yaptığı belirlendi...

Selçuk İnan ise Başkan Özbek ve Nazifoğlu ile yaptığı görüşmede rekabette hazır olduğunu belirtirken, "Forma savaşından da çekinmem, yedek kalmaktan da gocunmam. Galatasaray'ın çocuğuyum, önemli olan biz değil, takım" diye konuştu. Bu durum yönetimi oldukça memnun etti.

158 KARŞILAŞMANIN 14'ÜNDE OYUNDAN ÇIKTI

2011-12 sezonunda Trabzonspor'dan transfer edilen Selçuk İnan, Süper Lig'de 158 kez sarı-kırmızılı formayı giydi. 31 yaşındaki futbolcu, ilk 11'de başladığı bu maçların sadece 14'ünde kenara gelirken Galatasaray kariyeri boyunca sakatlıklar dışında ilk kez Kayseri karşısında 45. dakikada oyundan alındı.

PAYLAŞ