Kurban Bayramı paylaşımı olay oldu

Zaman zaman sosyal medya hesabından yaptığı çıkışlarla dikkatleri üzerine çeken Tuğçe Kazaz, şimdi de Kurban Bayramı'yla ilgili kaleme aldığı yazıyla gündemde...

Sosyal medya hesabından özellikle siyasi gündeme yönelik yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken eski manken Tuğçe Kazaz'ın fikrini beyan ettiği son konu, kurban kesimi oldu.

ODASINDAN FOTOĞRAF PAYLAŞTI

Odasında bilgisayar başında çalışırken çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Kazaz, yanına da konuyla ilgili uzun bir metin yazdı.

İşte Tuğçe Kazaz'ın kurban analizi;

"Kurban ibadet değil diyen cahiller olmuş. Sözde medeniyeti bize aşılayan batı toplumları, kurban kesmediği için kurban yerine 57 Müslüman ülkedeki masumları kesiyor. Kurban kesmek sadece bir hayvanı kesmek değildir.

"BİRBİRİMİZİ Mİ KESELİM?"

Yüce Yaradan o kurbanla beraber içimizdeki kini, nefreti ve negatif olan tüm duyguları kesip atmamız için bize kurban kesmeyi emretmiştir. Bu durumda, kurban kesmeyelim de birbirimizi mi keselim?

"NEGATİF DUYGULARIMIZDAN KURTULABİLİRİZ"

Asıl sizler kurban kesmediğiniz için bu kadar saldırgan ve tedirginsiniz. O nedenle inanan herkesin kurban kesmesi ve hatta kesilen kurbanın akan kanını izlemesi lazım. Böylece o kesilen kurbanla beraber tüm negatif duygularımızdan kurtulabiliriz. Mutlak adalet ve doğruluk sahibi olan Rabbimiz, her olayda olduğu gibi kurban olayında da insan olmamız için bize bu hediyeyi bahşetmiştir."

PAYLAŞ