Kuyu' Hayata Bir Kez Daha Tutundu

Beykoz'da düştüğü kuyudan 11 gün sonra kurtarılan ve 'Kuyu' ismi verilen köpek, bu kez de yakalandığı ölümcül hastalığı yenerek hayata bir kez daha tutundu.

İstanbul Beykoz'da düştüğü sondaj kuyusunun içinde 11 gün yaşam mücadelesi veren ve kurtarıldıktan sonra ölümcül hastalığa yakalanan 'Kuyu' isimli köpek, sağlığına kavuştu.

BİR KEZ DAHA ÖLÜMDEN KURTULDU

İstanbul Beykoz'da düştüğü kuyudan 11 gün sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) itfaiye, TTK ve hayvanseverlerin koordineli çalışması ile kurtarılan Kuyu köpek yaklaşık bir hafta önce durgunluk, halsizlik belirtileri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayvan Hastanesi'ne getirildi. Kusma, ishal, yüksek ateş, iştahsızlık bulguları müteakibinde yapılan tetkikte "Parvoviral Enterit" denilen halk arasında ise 'kanlı ishal' olarak bilinen ölümcül hastalığın teşhisi konularak tedaviye başlandı. Veterinerlerin kontrolünde tedavisi devam eden Kuyu köpeğin, ikincil enfeksiyon riski ve aşı periyodunun tamamlanması için müşahede altında tutuluyor. Yapılan tetkikler sonrasında Kuyu'nun sağlığı açısından ziyaret yapılmadığı ve insanlara bulaşıcı bir hastalık gözlenmediği görüldü. Veteriner hekimlerin yaptığı bir haftalık tedavi sonrasında, Kuyu köpeğin yaşadığı olaydan sonra hastalıktan kurtularak bir kez daha ölümden kurtulduğu öğrenildi.

PAYLAŞ