Manchester City'nin Denayer'i vermeme sebebi ortaya çıktı!

Manchester City'nin Galatasaray'a gelmek isteyen Jason Denayer'e izin vermemesinin sebebinin Sarı-Kırmızılı kulübün Belçikalı yıldızı geçen sene sağ bek oynatması olduğu ortaya çıktı.

Galatasaray'ın 1 yıl daha kiralamak istediği Jason Denayer'da aslında iplerin geçen yılın kasım ayında atıldığı ortaya çıktı.

Manchester City, 26 Kasım 2015'te Jason Denayer için Galatasaray'a ihtar mektubu gönderdi. Mektubun sebebi ise çok ilginçti. İngiliz kulübü Galatasaray'ı, Jason Denayer'in gelişimi açısından yanlış mevkide oynatıldığı konusunda ikaz etti.

Çünkü Manchester City, gelecekte oynatmayı düşündüğü Jason Denayer'i stoper koşuluyla Galatasaray'a kiralamıştı.

SCOUT EKİBİ ADIM ADIM İZLEDİ

Ancak stoperde Hakan Balta iyi bir performans ortaya koyunca Hamza Hamzoğlu, Belçikalı Jason Denayer'i uzun süre sağ bekte oynattı. Bu durum da oyuncusunu scout ekibiyle sürekli takip eden Manchester City yönetiminin tepkisini çekti.

25 Kasım 2015'teki Şampiyonlar Ligi maçında da Jason Denayer, sağ bek oynatılınca bir gün sonra City, kulübe mektup yolladı. Mektupta şunlar yazılır:

"FUTBOLCUNUN KENDİSİNİ GELİŞTİRMESİNİ ENGELLİYORSUNUZ"

"Jason Denayer, geleceğin en önemli stoper adaylarından. Neden sağ bekte oynatıyorsunuz? Futbolcumuzun kendisini geliştirmesini engelliyorsunuz."

GUARDIOLA İZİN VERMEDİ

Galatasaray, bu sezon da Belçikalı Jason Denayer'i kiralamak istedi, ama Manchester City'nin yeni hocası Pep Guardiola da yönetimin tavrına destek çıkıp, bu transfere izin vermedi.

(Kaynak: Sporx)

PAYLAŞ