Messi'nin dönüşü olaylı oldu

Arjantin - Uruguay maçını izleyen çılgın taraftar, sahalara dönen Lionel Messi için sahaya atladı, önce önünde diz çöktü sonra ayaklarına kapandı.

2018 Dünya KUpası Güney Amerika Elemeleri'nde Arjantin ile Uruguay karşı karşıya gelirken, maça damgasını vuran isim Lionel Messi oldu.

Arjantin'in Mendoza kentindeki Malvinas Argentinas Stadı'nda oynanan karşılaşmayı 1-0 ev sahibi takım kazanırken, gol Messi'den geldi. Messi, 43. dakikada Galatasaraylı Fernando Muslera'nın koruduğu Uruguay kalesine topu göndererek, Tangocular'a altın değerinde 3 puanı getirdi.

89. DAKİKADA SAHAYA ATLADILAR

Copa America sonrası bıraktığı milli takıma golle dönen Messi, sahaya çıktığı andan itibaren Arjantinli futbolseverlerden büyük ilgi görürken 89. dakikada ilginç bir olay yaşandı. Tribünden sahaya atlayan genç bir futbolsever peşinden koşan güvenlik görevlilerini atlatarak Messi'nin yanına ulaşmayı başardı.

Genç taraftar şaşkın bakışlar arasında Arjantinli yıldızın önünde diz çöktü. Messi, ayaklarına kapanmak isteyen genç taraftarı kolundan tutup ayağa kaldırdı. Sahaya giren taraftar daha sonra güvenlik güçleri tarafından dışarı çıkarıldı.

7 MAÇTA 14 PUAN

Arjantin bu galibiyetle Dünya Kupası Elemeleri Güney Amerika grubunda 7 maçta 14 puana ulaşırken, 13'er puana sahip Uruguay, Kolombiya ve Ekvador averaj farkıyla Tangocular'ı takip etti. Brezilya ise 12 puanla 5. sırada yer aldı.

PAYLAŞ