Meteorolojiden son uyarı geldi! Çok kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun bazı bölgelerinde hava sıcaklıklarının 6 ila 10 derece birden düşeceğini duyurdu. Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerinde sağanak yağış bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi, Adana, Sinop, Kastamonu, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU KARADENİZ KIYILARI YAĞIŞLI

Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde kuvvetli (metrekareye 21-50 kg), Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (metrekareye 51-100 kg) olması bekleniyor.

SICAKLAR AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve kuzeydoğu kesimlerinde hissedilir derecede (6 ila 10 derece) azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR ORTA KUVVETLİ

Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz'in batısı, Marmara ve Ege ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli (40-60 km/sa) ve zaman zaman fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı 27İstanbul: Parçalı bulutlu 26İzmir: Az bulutlu ve açık 32Bursa: Parçalı, sabah saatlerinde yer yer çok bulutlu 27Adana: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35Antalya: Az bulutlu ve açık 38Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 25Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (Yağışların; yer yer kuvvetli olması bekleniyor.) 28Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu,, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 30Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

PAYLAŞ