Meyve Suyu ile 9 Kişiyi Bayıltıp Gasp Eden Şüpheli, İstanbul'da Yakalandı

7 farklı şehirde ilaçlı meyve suyuyla bayılttığı kişilerin para ve değerli eşyalarını gasp eden şüpheli, polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

7 farklı şehirde parklara giderek hedef seçtiği kişilere ilaçlı meyve suyu vererek bayıltan ve para ve eşyalarını alarak kayıplara karışan gaspçı, İstanbul'da kaldığı otelde polis ekipleri tarafından yakalandı.

MEYVE SUYU İLE 7 GASP YAPMIŞ

Antalya'nın Alanya ilçesinde farklı mahallerinde bulanan parklara gelen şahıs, 3 kişinin meyve suyunun içine ilaç aratarak ikram ettikten sonra baygınlık geçirmelerinden yararlanarak para ve değerli eşyalarını alıp kayıplara karıştı.

Harekete geçen Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, olayların gerçekleştiği bölgelerdeki güvenlik kameralarını incelemeye alarak şahsın 48 yaşındaki Sinan S. olduğunu tespit etti.

Şahsın aynı yöntemle Aydın, Denizli, Kayseri, Sakarya, Kütahya ve Balıkesir'de de 6 kişiyi daha gasp ettiği ortaya çıktı.

KALDIĞI OTELE BASKIN DÜZENLENDİ

Soruşturmayı derinleştiren asayiş ekipleri, şahsın İstanbul'da bulunan bir otele giriş yaptığı bilgisine ulaşarak İstanbul emniyetiyle irtibata geçti. Alanya polisi ve İstanbul polisi dün gece saatlerinde Beyoğlu'ndan bulunan otele baskın düzenleyerek Sinan S.'yi gözaltına aldı.

Alanya'ya getirerek emniyet sorgulandıktan sonra adliye sevk edilen Sinan S., Alanya Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PAYLAŞ