Milli marşta ayağa kalkmayan sporcuyu sordular: Hakkıdır, yapar

ABD Başkanı Barack Obama, siyahilerin baskı görmesini gerekçe göstererek milli marşta ayağa kalkmayan Kaepernick için "Anayasal hakkıdır." dedi.

ABD Başkanı Barack Obama, ülkede siyahların baskı görmesini gerekçe göstererek maçtan önce ulusal marş okunurken ayağa kalkmayan Amerikan futbolu oyucusu Colin Kaepernick'in anayasal hakkını kullandığını söyledi.

"BASKI KURAN BİR ÜLKENİN BAYRAĞI ALTINDA SAYGI DURUŞUNDA BULUNMAYACAĞIM"

ABD'de San Francisco 49ers takımında Amerikan futbolu oyuncusu olan Colin Kaepernick, ülkede siyahların baskı görmesini gerekçe göstererek maçtan önce ulusal marş okunurken ayağa kalkmamış, "Siyahlara ve renkli insanlara baskı kuran bir ülkenin bayrağı altında saygı duruşunda bulunmayacağım" açıklamasında bulunmuştu.

OBAMA: ANAYASAL ÖZGÜRLÜĞÜ

Sputnik'te yer alan bir habere göre, ABD Başkanı Barack Obama G20 zirvesi devam ederken yaptığı açıklamada, 'Kaepernick'in maç öncesinde takındığı tutumun ona anayasanın verdiği özgürlüklerden biri olduğunu' söyledi.

Colin Kaepernick, 'ABD polisinin ve devletin siyahlara karşı takındığı tutumda ciddi bir değişim oluncaya kadar protestosuna devam edeceğini' ifade ediyor.

PAYLAŞ