Minik Fatih yürekleri dağladı! Babasının kabrine su döktü

Diyarbakır'da şehit olan Mehmet Arıyeşil Eskişehir'de defnedildi. Babasını gözyaşları içinde el sallayarak uğurlayan 3 yaşındaki Fatih, babası toprağa verildikten sonra eline aldığı ibrik ile kabre su döktü.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil'in naaşı Eskişehir'in Seyitgazi ilçesi Ayvalı Mahallesi'nde defnedildi. Şehidin 3 yaşındaki oğlu Fatih, babası toprağa verildikten sonra eline aldığı ibrik ile kabre su döktü.

TEKBİR VE SALAVATLAR EŞLİĞİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Eskişehir'de düzenlenen cenaze törenin ardından Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil'in naaşı Seyitgazi ilçesi Ayvalı Mahallesine getirildi. Şehidin cenazesi, namazın ardından aile yakınları ve mahalleli tarafından omuzlarda taşınıp, Şehit Jandarma Onbaşı Kamil Üngör Şehitliği'ne getirilerek tekbir ve salavatlar eşliğinde toprağa verildi.

3 YAŞINDAKİ OĞLU BABASININ KABRİNE ELLERİYLE SU DÖKTÜ

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil'in naaşı defnedildikten sonra, bir aile yakınının kucağında bulunan şehidin 3 yaşındaki oğlu Fatih, babasının kabrine, eline aldığı ibrikle su döktü. Bir asker ise, yakınının kucağında bulunduğu sırada minik Fatih'in elinden öptü. Bu sırada şehit oğlunun yüzüne yansıyan tebessüm duygulandırdı. Daha sonra Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil için askerler tarafından saygı atışı gerçekleştirildi.

Öte yandan Ayvalı Mahallesi'nde düzenlenen cenaze törenine Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve çok sayıda protokol üyesi katıldı.

PAYLAŞ