Mobil kaçakçılık pes dedirtti

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, yüksek gerilim hattına bağlanmış halde traktör römorkuna yüklenmiş kaçak elektrik trafosu bulundu.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, traktör römorkunda, yüksek gerilim hattına bağlanan kaçak bir elektrik trafosu bulundu.

TAŞINABİLİR MOBİL TRAFO TESPİT EDİLDİ

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada, Cizre ilçesine bağlı Kuştepe Köyü'ne giden kaçak kontrol ekipleri, traktör römorkunda, taşınabilir mobil bir elektrik trafosu olduğunu tespit ettiği belirtildi.

"RUTİN KAÇAK TARAMASI SIRASINDA BULUNDU"

Açıklamada, şöyle denildi:

"Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, kayıp kaçağı aşağıya çekebilmek için rutin kaçak taraması yapan Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri, ilçeye bağlı Kuştepe Köyü'nden geçmekte olan yüksek gerilim hattına bağlanmış vaziyette bir trafo olduğunu belirledi.

"HİÇBİR GÜVENLİK TEDBİRİ GÖZETİLMEMİŞ"

Bunun üzerine buraya yönlendirilen teknik ekipler, bağlatı yapılan yere geldiklerinde bir traktör römorkunun üzerine kurulmuş ve teller ile hiçbir güvenlik tedbiri gözetilmeden, yüksek gerilim hattına bağlanmış vaziyette 50 kVA gücünde kaçak bir mobil trafo ile olduğunu tespit etti.

"KAÇAK TRAFONUN BAĞLANTISI KESİLDİ"

Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri, güvenlik tedbirlerini aldıktan sonra kaçak mobil trafonun yüksek gerilim hattı ile olan bağlantısını kestikten sonra, kaçak trafonun üzerinde yüklü bulunduğu traktör römorkunu bir pick-up ile enerji şirketine ait depoya çekti.

"SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU"

Dicle Elektrik Dağıtım, kaçak mobil trafonun sahiplerinin bulunabilmesi için savcılığa suç duyurusunda bulunurken, konuyla ilgili soruşturma başlatıldı."

PAYLAŞ