Mührü kopardı! Soyup soğana çevirdi

İzmit'te, darbe girişimi sonrası kapatılan dershaneyi soymaya çalışan hırsız, dershane sahibini tanıyan akaryakıt istasyonu çalışanlarının dikkati sayesinde yakalandı.

İzmit'te, darbe girişiminin ardından kapatılan bir dershaneye gelerek içerideki elektronik eşyaları çalan hırsız, dershane sahibini tanıyan akaryakıt istasyonu çalışanlarının dikkati sayesinde yakalandı.

DERSHANE MÜHÜRLENDİ

Olay bugün öğle saatlerinde, İzmit Ankara Caddesi'nde bulunan bir iş merkezindeki dershanede meydana geldi. İş merkezinde bulunan dershane darbe girişiminin ardından mühürlendi.

EŞYALARI ÇIKARIYORDU

Bugün, iş merkezinin yanındaki akaryakıt istasyonunda çalışanlar dershaneden eşyaların çıkarıldığını gördü. Akaryakıt istasyonu çalışanları eşyaları çıkaran kişinin yanına giderek ne yaptığını sordu.

"İHALE İLE BEN ALDIM"

Eşyaları çıkaran kişi, "Burayı ihale ile ben aldım. İçerisini boşaltıyoruz. Temizlik yapacağız" dedi. Akaryakıt istasyonu çalışanları dershane sahibini arayarak durumu bildirdi.

ÇALIŞANLAR YAKALADI

Dershane sahibinin ihaleye verme durumunun olmadığını bildirmesi üzerine akaryakıt istasyonu çalışanları R.Y.T.'yi yakalayarak, polise haber verdi.

İKİNCİ HIRSIZ KAÇTI

R.Y.T. ile birlikte gelen bir kişi ise kendisinin ikinci el eşya alımı yaptığını, olayla ilgisinin bulunmadığını belirterek olay yerinden kaçtı.

3 GÜN BOYUNCA ÇALDI

Olay yerine gelen polis, R.Y.T'nin 3 gün boyunca dershanede bulunan eşyaları çaldığını belirledi.

GÖZALTINA ALINDI

Dershade bulunan kombi, klima ve televizyonların çalındığı, bugün ise koltukların çalınmak istendiği tespit edildi. Polis, R.Y.T.'yi gözaltına alırken, soruşturma başlattı.

PAYLAŞ