Müteahhidin 200 bin liralık yalanı

Konya'da bankadan çektiği 200 bin liranın, arabasının önünü kesen kişiler tarafından gasp edildiğini iddia eden müteahhidin, yalan söylediği ortaya çıktı.

Konya'da bankadan çektiği 200 bin liranın tanımadığı kişilerce gasp edildiğini iddia eden müteahhidin yalanını polis ortaya çıkardı.

BANKADAN 200 BİN LİRA ÇEKTİ

Olay, dün merkez Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi Aliya İzzet Begoviç Caddesi ile Prof. Dr. Ahmet Ayhan Caddesi kavşağına yakın yerde meydana geldi. İddiaya göre, müteahhit Deniz Y., bankadan 200 bin lira çektikten sonra otomobiline bindi.

'İKİ GASPÇI SOYDU' İDDİASI

Müteahhidin bankadan çıkarken takip edildiğini ve aracının önünü kesen iki gaspçının kendisini dövüp aracına zarar verdiğini, 200 bin lirayı da gasp ettiğini ileri sürmesi üzerine polis araştırma başlattı.

MOBESE KAYITLARINDA GÖRÜLEMEDİ

Cadde ve bağlantılı yollardaki MOBESE kameralarını inceleyen polis, araç veya eşgale uygun kişilerin izine rastlayamadı. Polis ekipleri şüphe üzerine tekrar Deniz Y.'nin ifadesine başvurdu.

"GASP YALANINI KENDİM UYDURDUM"

Deniz Y. ifadesinde her şeyi kendisinin planladığını itiraf ederek, "Borcum olduğu için eşimle ortak hesabımdan 200 bin lira çektim. Bunun 90 bin lirası ile senetlerimi ödedim. Kalan 110 bin lirayı sakladım. Gasp yalanını kendim uydurdum. Arabamın camlarını araçta bulunan demir çubukla kırdım. Kendimi de yerden yere atarak yaraladım" dedi.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

Deniz Y. polis ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirilerek Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Konya'da İş Adamına Gasp Şoku

PAYLAŞ