New York'ta patlama! Çok sayıda yaralı

ABD'nin New York kentinde meydana gelen patlamada 29 kişi yaralandı. Patlamanın nedenine ve şekline ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

ABD'nin New York kentinde meydana gelen patlamada yaralanların sayısının 29'a çıktığı bildirildi.

1 YARALININ DURUMU CİDDİ

New York Polis Teşkilatı, Manhattan'ın turistik Chelsea semtinde 23. caddede meydana gelen patlamada yaralananların sayısının 29'a çıktığını, yaralılardan birinin durumun ciddi olduğunu duyurdu.

"KASITLI BİR SALDIRI"

Patlamanın ardından olay yerine giden New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, gazetecilere yaptığı açıklamada "kasıtlı bir saldırı" olduğunu ancak patlamanın terör bağlantılı olduğuna ilişkin bir kanıt bulunmadığını söyledi.

ÖNLEMLER ARTIRILDI

New York Polis Teşkilatı terörle mücadele ekipleri olay yerinde inceleme başlatırken, kentte güvenlik önlemleri ise artırıldı.

"DOĞALGAZ KAYNAKLI DEĞİL"

NYPD Şefi James O'Neill ise patlamanın doğalgazdan kaynaklanmadığını, 27. caddede ikinci bir patlama ihtimaline karşı inceleme başlatıldığını ifade etti.

EL YAPIMI PATLAYICI OLABİLİR

Patlamaya çöp konteynerinin yakınında ya da içinde el yapımı bir patlayıcının neden olması ihtimali üzerinde duruluyor.

ADAYLAR BİLGİLENDİRİLDİ

Öte yandan Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton, patlama konusunda bilgilendirildiğini belirtti. Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump ise hiç kimsenin ne olup bittiğini tam olarak bilmediğini ifade etti.

NEW JERSEY'DE PATLAMA

Aynı gün New Jersey eyaletinde yardım amaçlı düzenlecek koşu öncesinde çöp tenekesinin içine yerleştirilmiş bir bomba düzeneği patlamış, patlamada ölen ya da yaranan olmadığı bildirilmişti.

PAYLAŞ