'Nokta'yı koyup gitti, 5 gün sonra cesedi bulundu

Uşak'ın Sivaslı ilçesinde, ava gideceğini söyleyerek iş yerinden ayrılan ve 5 gündür kendisinden haber alınamayan 30 yaşındaki Ali Akdağ'dan 5 gün sonra acı haber geldi.

Uşak'ın Sivaslı ilçesinde, ava gideceğini söyleyerek iş yerinden ayrılan ve beş gündür kendisinden haber alınamayan 30 yaşındaki Ali Akdağ'ın cesedi bulundu. Sosyal paylaşım sitesindeki sayfasına nokta koyduktan sonra av tüfeğiyle intihar ettiği sanılan Akdağ'ın kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı bildirildi.

"AVA GİDECEĞİM" DEYİP EVDEN AYRILDI

Sivaslı ilçesindeki bir gazinoda bekçi olarak çalışan evli, bir çocuk babası Ali Akdağ, geçen 10 Eylül sabahı ava gideceğini söyleyerek, omzunda tüfeğiyle işyerinden ayrıldı. İşyerinden ayrılmadan önce Facebook'taki sayfasında, "Konuşmak istediklerim, 'Müsait değilim' dediler. Aslında meşgul değiller. Ama benimle meşgul olmak istemediler..." paylaşımında bulunan Akdağ'dan bir daha haber alınamadı. Yakınları, Sivaslı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gidip, kayıp başvurusunda bulundu.

5 GÜN SONRA ACI HABER GELDİ

Polis, Akdağ'ın bulunması için jandarma ve Uşak İl Afet ve Acil Durumu Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinden yardım istedi. Jandarma ve kurtarma ekiplerinin üç gün boyunca Evrenli Parkı'ndaki ormanlık alan ve çevresinde yaptıkları arama- kurtarma çalışmalarından sonuç alınamadı. Akdağ'ın dün toplanan bir grup arkadaşı bölgede tekrar arama kurtarma çalışması başlattı. Saat 16.00 sıralarında acı haber geldi. Akdağ, arkadaşları tarafından kanlar içinde ölü bulundu. Acı haberi alan baba Sebahattin Akdağ, gözyaşlarını tutamadı.

(.) PAYLAŞIP İNTİHAR MI ETTİ

Göğsünden av tüfeğiyle vurulduğu ve Facebook sayfasında ortadan kaybolduğu gün saat 15.14'te son olarak nokta (.) koyarak paylaşımda bulunduğu belirlenen Akdağ'ın cesedi, jandarma ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından kesin ölüm nedeninin tespiti için otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Akdağ'ın intihar ettiği sanılırken, jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

PAYLAŞ