Obama'dan Trump'a ağır sözler

ABD Başkanı Barack Obama, 8 Kasım'da yapılacak seçimlerde Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olan Donald Trump'ı, kadınlara yönelik sözleri nedeniyle sert bir dille eleştirdi.

Donald Trump'ın söylediği sözlerin inanılmaz ve son derece rahatsız edici olduğunu söyleyen ABD Başkanı Barack Obama, Trump'ın özgüvenden yoksun olduğu için, başkalarına hakaret ederek kendisini yükseltmeye çalıştığını söyledi.

"SALONDA ÇOCUKLAR VAR"

Chicago'da bir seçim kampanyasında konuşan Obama, "Bu seçimlerde en rahatsızlık verici şeylerden birisi, Cumhuriyetçi adaydan gelen inanılmaz söylemler. Bunların ne olduğunu yinelemeye gerek yok, çünkü salonda çocuklar var." diye konuştu.

"BAŞKALARINI KÜÇÜK DÜŞÜREREK KENDİSİNİ YÜCELTİYOR"

Trump'ın kadınları küçük düşürdüğünü ve aşağıladığını belirten Obama, "Azınlıklara, göçmenlere, başka dinlerin mensuplarına da aynısını yapıyor, engellilerle alay ediyor, askerlerimize, gazilerimize hakaret ediyor. Bu şunu gösteriyor; kendisini öylesine özgüvensiz hissediyor ki, başkalarını küçük düşürerek kendisini yüceltiyor. Böyle bir karakterin Oval Ofis'te bulunmasını ben kesinlikle önermem." dedi.

CLİNTON İÇİN DESTEK İSTEDİ

Trump'a son sekiz yıldaki ilerlemeyi tersine çevirme riskini vermeyeceklerini belirten ve seçimlerde Hillary Clinton için destek isteyen Obama, Trump'ın Amerikalıların çocuklarına öğretmeye çalıştığı temel değerleri umursamayan biri olduğunu dile getirdi.

"OYUNUZU CLİNTON'A VERMELİSİNİZ"

Obama, "Trump'ın konuşmaları, onun gerçek bir demokrasinin gerektirdiği incelik ve saygıyı umursamayacağı mesajını veriyor. İşin özü şu, bu seçimlerde bir mesaj vermek istiyorsanız, daha iyi gelir, daha adaletli bir vergi düzeni istiyorsanız, ulusumuz için daha iyi bir siyaset istiyorsanız oyunuzu Hillary Clinton'a vermelisiniz." diye konuştu.

PAYLAŞ