Öğleden sonra bir anda başladı! Binanın en üst katına kaçtılar

Yağış başladığı sırada itfaiye aracıyla tahliyesine karar verilen öğrenciler, okul yöneticileri tarafından binanın üst katlarına çıkarıldı.

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde şiddetli yağış, su baskınlarına yol açtı. İlçede öğleden sonra başlayan şiddetli yağış sebebiyle debisi yükselen Ağasar Deresi ile bazı dereler taştı. Yağışın etkisini artırarak sürdürmesi ve taşan dereler sebebiyle ilçe merkezindeki çok sayıda ev ve iş yerini su bastı.

EŞYALAR YOLLARA SÜRÜKLENDİ

İlçe merkezinde rögarların tıkanması sonucu cadde ve sokaklarda derinliği yer yer yarım metreyi bulan su birikintileri oluştu. Derelerin taşıdığı hafriyat ile bazı eşyalar yollara kadar sürüklendi.

SAĞLIK MERKEZİNİ DE SU BASTI

Elektrik kesintisinin yaşandığı ilçede, Beşikdüzü Sağlık Merkezi'ni de su bastı.

TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Olayın ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Beşikdüzü Belediyesine bağlı iş makineleri ilçede temizlik çalışması başlattı.

Çok sayıda araç ve vatandaş yollarda kalırken, bazı vatandaşlar ise ev ve iş yerlerini kendi imkanlarıyla temizlemeye çalışıyor.

ÖĞRENCİLER DIŞARI ÇIKARILMADI

Yağış başladığı sırada Merkez İlkokulu'nda derste bulunan öğrenciler, güvenlik amacıyla dışarı çıkarılmadı.

ÖĞRENCİLER BİNANIN ÜST KATINA ÇIKARILDI

İtfaiye aracıyla tahliyesine karar verilen öğrenciler, okul yöneticileri tarafından binanın üst katlarına çıkarıldı.

VALİ İNCELEMELERDE BULUNDU

Kısa sürede olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, itfaiye aracının merdiveniyle öğrencilerin tahliyesine başladı. Tedbir amacıyla 112 Acil Sağlık, Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ve UMKE ekipleri de okul önünde konuşlandırıldı. Afad ekipleri, arama kurtarma botuyla öğrencileri tahliye çalışmalarına destek verdi. Vali Yavuz ilçede incelemelerde bulundu.

VALİ İLKOKULDA DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPTI

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ve diğer yetkililerle ilçeye giderek, incelemelerde bulundu.

Vali Yavuz ve beraberindekilerle Şehit Öğretmen Gürhan Yardım İlkokulu'nda durum değerlendirmesi yaptı.

Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yavuz, yürütülen çalışmaları takip etti.

PAYLAŞ