Oğlunu kurtarmak için atladı! Günlerdir tek iz yok

Adana'da 18 Eylül'de piknik yapmak için gittikleri şelaleye düşerek ölen 7 yaşındaki oğlu Emir'i kurtarmak isterken akıntıya kapılan Cemil Kızılkoca, hala bulunamadı.

Adana'da geçen pazar günü piknik yapmak için gittikleri şelaleye düşerek ölen 7 yaşındaki oğlu Emir'i kurtarmak isterken akıntıya kapılan 42 yaşındaki Cemil Kızılkoca, hala bulunamadı.

OĞLUNU KURTARMAK İÇİN SUYA ATLADI

Yumurtalık ilçesinde yaşayan Kızılkoca ailesi 18 Eylül'de piknik yapmak için Aladağ ilçesindeki Küp Şelalesi'ne gitti. Şelalenin yanında oyun oynayan Emir Kızılkoca, dengesini kaybederek suya düştü. Oğlunun akıntıyla sürüklendiğini gören Cemil Kızılkoca da kurtarmak için arkasından suya atladı.

BABA VE OĞLU GÖZDEN KAYBOLDU

Kayalıkların arasından geçen ve şiddetli akıntılı olan suda sürüklenen baba ile oğlu gözden kayboldu. Görgü tanıklarının ihbarı üzerine bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

KÜÇÜK ÇOCUĞUN CESEDİ BULUNDU

Yatak derinliği yer yer 9 metreyi bulan ve sık sık girdapların oluştuğu suda arama çalışmaları yapan ekipler, Emir Kızılkoca'nın cesedini 30 metre ileride buldu. Emir Kızılkoca'nın akıntıyla sürüklenirken başını kayalara çarparak hayatını kaybettiği belirlendi. Küçük çocuk, gözyaşları arasında toprağa verildi.

AFAD VE UMKE DESTEĞE GELDİ

Kayıp olan baba Cemil Kızılkoca'yı arama çalışmaları devam ederken, ekipler, şiddetli akıntı nedeniyle kayalıkların arasına girmekte zorlanıyor. Ankara'dan gelen AFAD ve UMKE ekipleri, arama çalışmalarına katıldı. Dağlık arazi ve keskin kayalıklar nedeniyle arama kurtarma çalışması çok yavaş ilerliyor.

"HEMEN ULAŞILMASI MUCİZE OLUR"

Küp Şelalesi'nin bulunduğu bölgede, geçmiş yıllarda da benzer kazaların meydana geldiğini belirten köylüler, "Balık tutmak için şelalenin altına giren insanlardan kaybolanlar oldu. Bazıları birkaç gün içerisinde bulundu, bazıları ise 40-50 gün sonra çıkartıldı. Cemil Kızılkoca'ya da hemen ulaşılması mucize olur." diye konuştu.

PAYLAŞ