Olay adam tüm gerçekleri anlattı

Fenerbahçe maçındaki hareketleri nedeniyle eleştirilen Selçuk İnan, "Benim yerime oyuna Cavanda girince, Ayhan Hoca'ya serzenişte bulundum ama sonra sorunu çözdük." dedi.

Galatasaray kaptanı Selçuk İnan, Bursaspor ile oynanacak olan maçtan önce basın toplantısı düzenledi. Fenerbahçe maçında yaşanan kriz hakkında konuşan Selçuk İnan, teknik direktör Ayhan Akman ile yaşadığı olayların perde arkasını ilk kez anlattı.

SELÇUK İNAN İLK KEZ GERÇEKLERİ ANLATTI

Sneijder ile herhangi bir sorun olmadığını ifade eden Selçuk, "Çok kazanmak istediğimiz önemli bir maç kaybettik. İstediğimiz sonucu alamadık ama bunu unutmamız gerekiyor. Bursaspor maçına iyi hazırlandık. Umarım maçı kazanıp 3 puanı alacağız. Takım arkadaşlarımın arkamdan konuştuğu ile ilgili bir bilgim yok. Bugüne kadar böyle bir şey olmadı. Hiç kimse benim arkamdan konuşmaz. Galatasaray her zaman iyi bir kulüp oldu. O yüzden ki geldiğim günden beri 10 kupa kazandık. Bu kulüpte benim olduğum dönemde kimse arkadaşını satmadı, satmayacak da. Wesley ile beraber oynayalı 4 yıl olmuştur. Onunla kupalar kazandık. Ona saygı duyuyorum o da bana saygı duyuyor. Wesley'nin o sözlerinde beni kast ettiğini düşünmüyorum. Hakemi kast ettiğini düşünüyorum. Bana söylediğini hiç düşünmedim" dedi.

"AYHAN HOCA İLE İÇERDE DE SORUN YAŞADIK"

Fenerbahçe maçında yaşanan kriz hakkında da konuşan Selçuk, "Bütün takımlarda inişler çıkışlar olabilir. İyi bir seri yakalamıştık sonrasında 3 mağlubiyet aldık. Ben Galatasaray'ın kaptanıyım. Ben arkadaşlarıma hiç saygısızlık yapmadım. Ben hiç kimseyle bugüne kadar problem yaşamadım. Her başarının arkasında böyle olumsuz şeyler aranır. Fenerbahçe maçı çok önemliydi. Orada yıllardır kazanamıyorduk. Ben de o maçta çok oynamak istiyordum. Sonuna kadar ısındım, oyuna girmek istedim ama hocamız beni değil Cavanda'yı aldı. Ben yine de kimseye saygısızlık yapmadım. Sadece Ayhan Hoca'ya bir serzenişte bulundum. O kadar ısındım beni oyuna alsaydınız dedim. İyi ısınmıştım, oyuna katkım olacağını düşündüm. Bunu da Ayhan Hoca ile aramdaki iyi arkadaşlığa dayanarak söyledim. Daha sonra Ayhan Hoca ile içeride bir olay yaşadık. Bu kişisel bir olaydı. Bunu da kendi aramızda çözdük. Biz başkanımızdan, hocamızdan, taraftarlarımızdan Galatasaray terbiyesini aldık. Bundan sonra da buna uygun bir şekilde devam edeceğim." şeklinde konuştu.

"ÇOK BÜYÜK GRUPTUK VE 10 KUPA KAZANDIK"

Galatasaray formasını onurla taşıdığını ifade eden Selçuk İnan, "Siz önceden de gruplaşma var diye yazıp çiziyordunuz. Biz gerçekten çok büyük gruptuk ve 10 kupa kazandık. Keşke bir daha öyle bir grup olsak da 5 yılda 10 kupa daha kazansak. Sosyal medya nasıl yönetilir, algı nasıl yaratılır bunlar benim işim değil. Siz tabii dışarıdan görüyorsunuz. Ben hasta olduğumda da sakat olduğumda da maça çıkmadım. Eleştirilebilirim. Bunlar futbolun doğasında var ama ben hiç kaçmadım. Hep oynadım. Kötü oynadığımızda taraftarın tepki göstermesi normal bir şey. Kimseye bir kırgınlığım yok. Futbol benim hayatım. Umarım bu şerefli formaya hizmet etmeye devam edeceğim.Ben hayatımda hiç kimseye kin tutmadım. Kaptanlığı yönetim ve hocalar verir. Bizim gidip böyle bir şey talep etme hakkımız yok. Bana bu görev verildiğinde layıkıyla yapmaya çalıştım. Galatasaraylılık duruşunu herkese gösterdim. Kaptanlığı da layıkıyla yaptığımı düşünüyorum." dedi.

"MİLLİ TAKIM'DAN BENİ KİMSE ARAMADI"

A Milli Takım hakkında da konuşan Selçuk, "Milli Takım konusunda beni kimse aramadı. Ben kimseyle konuşmadım. Bundan önce çağrıldığımda nasıl gittiysem şimdi de öyle gittim. Çağrılmayınca nasıl saygı duyduysam şimdi yine saygı duydum ve gittim" ifadelerini kullandı.

"OYUNDAN ÇIKMAK PERFORMANSIMI DÜŞÜRÜYOR"

Yedek kalmaya alışık olmadığını dile getiren kaptan, "Yedek kalmaya çok alışık değilim çünkü bunu daha önce çok yaşamadım. Biz futbolcular olarak duygusalız. Tabii böyle durumlar performansımızı düşürebiliyor. Fenerbahçe maçında oynamamayı beklemiyordum. Bizim için çok önemli bir derbiydi. Neticesinde benim yerime de başka bir arkadaşım oynadı. Ama oynamamayı beklemediğimi söylemeliyim" dedi.

"BEN ÇOK İYİ BİR GALATASARAYLIYIM"

Çok iyi bir Galatasaraylı olduğunu vurgulayan Selçuk, "Benim nasıl Galatasaraylı olduğumu biliyorsunuzdur. Bırakın formayı yere atmayı ben arkadaşlarımla bile tartışmadım. Daha önceki Fenerbahçe maçında tepki görmem zoruma gitmişti. Neticesinde kaptandım. Ben de o maçta formamı çıkarıp Tugay hocaya vermiştim. Yere atmadım. Sonuçta duygusal bir insanım. Yerimi bilirim her zaman ve nerede duracağımı da belirim. Sonuç olarak o formayı hiçbir zaman yere atmadım" şeklinde konuştu.

"TARAFTAR NEYİ İSTERSE TABİİ Kİ ONU YAPARIZ?"

Galatasaray taraftarına söz veren Selçuk İnan, "Geçmişi artık çok fazla konuşmak istemiyorum. Bizim önümüzde hedeflerimiz var. Bundan sonra terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğimizi söyleyebilirim. Bundan sonrası için maçları kazanmak istiyoruz. Taraftar bugüne kadar bizden ne istediyse her şeyi yapmaya çalıştık. Sadece Sabri ve Wesley ile değil takımdaki her futbolcuya alıp tribünlere gidebilirim. Taraftar bir şey istiyorsa biz yapmak zorundayız. Futbolu bıraktığımızdas biz de taraftar olacağız" ifadelerini kullandı.

"HOCA KONUSUNDA BİR ŞEY DİYEMEM"

Galatasaray'daki teknik direktör konusun hakkında da konuşan Selçuk İnan, "Hangi hoca burada olursa olsun Galatasaray'ın hocasıdır. Her hocaya saygı duymak zorundasınız. Şimdiki hocamıza da saygımız var. Umarım bu maçı kazanıp iyi yola gireriz. Yıllardır futbol oynuyorum. Kötü gidişatı sadece saha için sonuçları çözer. Büyük problemler olsa bile saha içinde galip gelirseiz her şeyi çözebilirsiniz. Maçları kazandığımız takdirde bu sorunlar hallolacaktır" dedi.

"GEÇEN YIL 16 GOL ATTIM..."

Geçtiğimiz sezon 16 gol attığını ancak takımın sezonu kötü bir noktada bitirdiğini ifade eden Selçuk İnan, "İlk geldiğim sene başka bir hocayla başka bir sistemde oynuyorduk. Bugüne kadar hangi hoca geldiyse benden ne istediyse onu yapmaya çalıştım. Dışarıdaki insanlardan çok takım arkadaşlarımı tatmin etmeyi tercih ettim. İlk senemde 13 gol atmam çok büyük beklenti oluşturdu. Ben o zaman da ön libero oynuyordum. Ben 13 gol attığımda taraftarlar hep öyle gideceğimi sandı. 2. sezonda 6. gol atınca yetmedi ama benim mevkiime göre iyi bir rakamdı. Ben geçen sezon en kötü sezonumuzda 16 gol attım. Ama önemli olan bu değil. Takım olarak kötü bir sezon geçirmiştik. Gelen eleştirilerin doğru olduğunu düşünüyorum ama performansım takım ve hoca ile de alakalı" şeklinde konuştu.

PAYLAŞ