Olaylı MİT TIR'ları davasında 12 milletvekili hakkında fezleke!

Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandıkları davada, İstanbul Adalet Sarayı içinde "yasa dışı gösteri"ye katıldıkları iddiasıyla CHP ve HDP'li 12 milletvekili hakkında fezleke düzenlendi.

MİT TIR'larının durdurulmasıyla ilgili görüntüleri yayınladıkları gerekçesiyle Can Dündar ve Erdem Gül'ün yargılandıkları davada, İstanbul Adalet Sarayı içinde "yasa dışı gösteri"ye katıldıkları iddiasıyla 12 milletvekili hakkında fezleke düzenlendi.Hakkında fezleke düzenlenen milletvekilleri isimleri şöyle;

CHP MilletvekilleriEnis Berberoğlu,Gürsel Tekin,Şafak Pavey,Mahmut Tanal,Barış Yarkadaş,İlhan Cihaner,Hilmi Yarayıcı,Tuncay Özkan,Engin Özkoç,

HDP Milletvekilleri Garo Paylan,Filiz Kerestecioğlu veMeral Danış Beştaş

FEZLEKELER TBMM'YE GÖNDERİLDİİstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Selamettin Celep tarafından hazırlanan fezlekeler, soruşturma izni için TBMM'ye gönderildi.

VEKİLLER, DAVAYA GETİRİLEN GİZLİLİK KARARINA UYMAMIŞTI1 Nisan'daki duruşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) müdahil olma talepleri kabul edilmesinin ardından duruşma savcısı tarafından davaya da gizlilik kararı getirilmesi talep edilmiş bu talep İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edilmişti. Salondan ayrılmayan milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunulmasının kararlaştırılmıştı.

PAYLAŞ