Operasyonlar sürüyor! 18 hakim ve savcı daha gönderildi

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alınan 45 hakim ve savcıdan, 18'i tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Türkiye genelinde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında birçok ilde çok sayıda hakim ve savcı gözaltına alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 45 hakim ve savcıdan, savcılıktaki işlemleri sona eren 18'i tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

67'SİNDEN 45'İNİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından açığa alınan 648 hakim ve savcıdan İstanbul'da görev yapan 67'sinden 45'ini gözaltına aldı.

18 HAKİM NÖBETÇİ HAKİMLİĞE SEVK EDİLDİ

Savcılıktaki işlemleri sona eren 18 hakim ve savcı, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Şüpheli 27 hakim ve savcının savcılıktaki ifade verme işlemi sürüyor. Şüpheliler hakkında "FETÖ/PDY terör örgütüne üye olma" suçundan işlem yapıldığı belirtildi.

22 İSMİ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYORHakkında gözaltı kararı bulunan 22 hakim ve savcıyı arama çalışmaları ise devam ediyor. Bu arada, hakim ve savcıların adliyedeki odaları ile ikametlerinde arama yapıldı.Bakırköy Adalet Sarayı'ndan 8, Büyükçekmece Adliyesi'nden 1, Küçükçekmece Adliyesi'nden 1, Gaziosmanpaşa Adliyesi'nden 4, Bölge Adliye Mahkemesi'nden 2, İstanbul Adliyesi'nden 26, Anadolu Adliyesi'nden 9, Silivri Adliyesi'nden 2 ve Bölge İdare Mahkemesi'nden de 14 olmak üzere 67 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

PAYLAŞ