Ortadoğu'da Sular İyice Isınıyor! İsrail'den İran'a Tehdit Gibi Sözler

Suriye'den ateşlenen füzeyle bir savaş uçağı düşen İsrail, saldırıdan İran'ı sorumlu tutmuştu. Başbakan Netanyahu meydan okudu ve "Tüm saldırılara karşı kendimizi koruyacağız" dedi.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, ülkesinin on yıllardan bu yana Suriye'deki en büyük hava saldırılarını düzenlemesinin ardından İsrail'in kendisini "tüm saldırılara karşı savunacağını" söyledi.

İSRAİL UÇAĞI DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

İsrail, İran'a ait bir insansız hava aracının vurulduğunu söylemesinin ardından İran'a ait hedeflere yönelik saldırılar düzenlemişti. İran ise İsrail'in iddiasını reddetti. Bu saldırılar sırasında İsrail'e ait bir F-16 uçağı Suriye'nin hava savunma sistemleri tarafından vurulmuş ve İsrail'in kuzeyinde düşmüştü.

İki pilotun, uçak İsrail'in kuzeyindeki bir bölgede düşmeden önce paraşütle karaya indikleri belirtildi.

İRAN'A "YÜZSÜZ" DEDİ

İsrail Başbakanı Netanyahu ülkesinin "egemenlik haklarına zarar verecek tüm girişimlere karşı kendisini koruma politikasının çok açık olduğunu vurguladı.

Netanyahu "İran yüzsüzce İsrail'in egemenliğini ihlal etti. Suriye topraklarından İsrail'e bir insansız hava aracı yolladılar. İsrail, İran ve Suriyeli ev sahiplerini sorumlu tutuyor" dedi.

İSRAİL BARIŞ İSTİYOR

Netanyahu İran'ın Suriye'ye askeri olarak yerleşme girişimlerini karşı duracaklarını da söylemesine karşın, "İsrail'in barış istediğini" de vurguladı.

PAYLAŞ