Ortalık çok fena karıştı! Tekmeler yumruklar havada uçuştu

Zonguldak'ta, maden ocağında dinamitle galeri açma çalışmasında evlerinin hasar gördüğünü ileri süren mahalle sakinleri ile maden işçileri arasında çıkan kavgaya polis biber gazıyla müdahale etti.

Zonguldak'ta, maden ocağında dinamitle galeri açma çalışmasında evlerinin hasar gördüğünü ileri süren mahalle sakinleri, 3 işçiyi tekme tokat dövdü. Mahalleliye biber gazıyla müdahale eden polis 6 kişiyi gözaltına aldı.

MADENCİLER DİNAMİTLE GALERİ AÇMA ÇALIŞMASI BAŞLATTI

Özel maden şirketi, Asma Mahallesi Kemerbaca Sokak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan ihale ile kiraladığı sahada kömür çıkarmak için galeri açma çalışması başlattı. Dinamitle yapılan galeri açma işinde evlerinin hasar gördüğünü ileri süren mahalle sakinleri, duruma tepki gösterdi.

MAHALLELİ BASIN MENSUPLARINI ÇAĞIRDI

Mahalle sakinleri, evlerinin durumunu göstermek için çağırdıkları basın mensuplarıyla maden sahasında buluştu. Bu sırada gelen maden şirketi çalışanları, mahalleliye sahadan çıkmalarını söyleyerek polise haber verdi. Buna tepki gösteren mahalleli ile işçiler arasında tartışma başladı. Mahalleli, bu sırada gelen polis ekipleriyle de tartıştı.

10 MAHALLELİ 1 İŞÇİYİ DÖVDÜ

Kavgaya dönen olayda yaklaşık 10 mahalleli, işçilerden 1'ini tekme tokat dövdü. 4-5 kişilik grup yere düşen işçiyi tekmeledi. Bu sırada polis grubu engellemeye çalıştı. Diğer 2 işçi de yerdeki arkadaşlarını kurtarmak isterken tekme ve yumruk darbeleriyle yere düştü.

POLİS BİBER GAZIYLA MÜDAHALE ETTİ

Polis, gruba biber gazıyla müdahale etti, yüzlerine biber gazı sıktı. Biber gazından etkilenen mahalle sakinlerinden bazılar yere düştü, Mücevher Erdoğan adlı kadın baygınlık geçirdi. Kadın, çağrılan ambulansla Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

6 KİŞİ GÖZALTIN ALINDI

Aldıkları darbelerle yaralanan 3 işçi de polis aracıyla hastaneye kaldırıldı. Polis, olaya karışan 6 kişiyi gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

PAYLAŞ