Ortaokul öğrencilerine fuhuş soruşturması derinleşiyor

Tekirdağ'da yürütülen ortaokul öğrencilerine fuhuş soruşturmasında, kızları pazarlayan 17 yaşındaki Y.D. adlı kız ile onlarla ilişkiye giren 2 lise öğrencisi tutuklandı.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde ortaokul öğrencisi 13 yaşlarındaki 5 kıza para karşılığında fuhuş yaptırılmasıyla ilgili soruşturmada, kızları erkeklere pazarladığı iddia edilen 17 yaşındaki Y.D. adlı kız ile onlarla ilişkiye girdiği belirlenen 2 lise öğrencisi tutuklandı.

KIZLARLA İLİŞKİYE GİREN 2 KİŞİ TUTUKLANDI

Çorlu'da geçen hafta lise öğrencisi 5 kıza, para karşılığında erkeklerle fuhuş yaptırıldığının ortaya çıkmasının ardından başlatılan soruşturma sürüyor. Kızlarla ilişkiyi girdiği tespit edilen 40 yaşındaki Menderes A. ve 23 yaşındaki Mustafa D. tutuklanırken, öğrencileri erkeklere pazarladığı öne sürülen Y.D., adlı kız ile lise öğrencisi A.G., adli kontrol kararı ile serbest kaldı.

Serbest kalan Y.D., adlı kız Burdur'da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı bir yurda gönderildi.

KIZLARI PAZARLAYAN ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iki kişinin serbest bırakılmasına itiraz etmesi üzerine mahkeme bu kişiler hakkında tutuklama kararı verdi. Kızların yeni ifadeleri üzerine de onları pazarladığı belirtilen Y.D. adlı kız Burdur'da kaldığı yurtta, lise öğrencileri A.D. ile V.U. da Çorlu'da gözaltına alındı.

TUTUKLANANLARIN SAYISI DA 5'E YÜKSELDİ

Soruşturmalarının ardından adliyeye sevk edilen 3 kişi tutuklanarak cezaevine konulurken, olayla ilgili tutuklananların sayısı da 5'e yükseldi.

PAYLAŞ