ÖSO 8 köyü daha IŞİD'den geri aldı

ÖSO ile IŞİD arasında yaşanan şiddetli çatışmalar sonucu, IŞİD'in kontrolündeki 8 köy Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ateş desteğiyle Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolüne geçti.

Fırat Kalkanı Operasyonu'nun 49'uncu gününde Özgür Suriye Ordusu ile IŞİD arasında yaşanan şiddetli çatışmalar sonucu, IŞİD'in kontrolündeki 8 köy Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ateş desteğiyle Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolüne geçti.

FIRTINA OBÜSLERİ IŞİD HEDEFLERİNİ VURDU

Terör örgütü IŞİD'ın hedefleri, TSK tarafından sınırda konuşlu bulunan fırtına obüsleri, tank birlikleri, çok namlulu roketatarlar (CNRA) tarafından yerle bir edildi.

8 KÖY DAHA ELE GEÇİRİLDİ

Muhalif unsurlardan oluşan dört Özel Görev Kuvvet Grubu, karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Azez'in doğusunda yer alan Baragidah, Kafr Ghan, Güzel Mezra, Tughali, Şeyh Rih, Yahmul, Cariz ve El Bil'in kontrolünü ele geçirdi. Bu bölgeler, IŞİD'in Kilis'e attığı roketleri ateşlediği bölgeler arasında bulunuyor.

TSK IŞİD'İ VURMAYI SÜRDÜRÜYOR

Özgür Suriye Ordusu, Savran ile Dabık köylerini kuşattı. Yoğun çatışmalar yaşanıyor. Keşif ve gözetleme birlikleri, hava savunma sistemleri, savaş uçakları ile insansız hava araçlarından gelen koordinatlar üzerine TSK tarafından sınırda konuşlu bulunan fırtına obüsleri, tank birlikleri, çok namlulu roketatarlar (CNRA) ile IŞİD hedefleri vuruldu. Sınır hattından çatışma ve atılan top mermilerinin hedefleri vurması sonucu yükselen dumanlar çıplak gözle görüldü. TSK yoğun şekilde terör örgütü IŞİD'i vurmayı sürdürüyor.

PAYLAŞ