ÖSO komutanı açıkladı: Hedefimiz Mare

ÖSO'nun çatısı altında savaşan Sultan Murat Tugayı'nın komutanı Albay Ahmed Osman, hedeflerinin Mare olduğunu söyledi.

Özgür Suriye Ordusu'nun çatısı altında savaşan muhalif örgütlerden Sultan Murat Tugayı'nın lideri Albay Ahmed Osman sonraki hedefin Mare'ye doğru ilerleyerek haftalar, belki aylar sürecek bir operasyon ile burada IŞİD hakimiyetinde olan tüm köyleri temizlemek olduğunu söyledi.

HEDEF MARE

Cerablus'u ele geçiren Özgür Suriye Ordusu'nun çatısı altında savaşan muhalif örgütlerden Sultan Murat Tugayı'nın lideri Albay Ahmed Osman, Reuters haber ajansına konuştu. Bundan sonraki hedefin Mare'ye doğru ilerleyerek haftalar, belki aylar sürecek bir operasyon ile burada IŞİD hakimiyetinde olan tüm köyleri temizlemek olduğunu belirtti.

"YPG İLE KARŞILAŞMAK İSTEMİYORUZ AMA GEREKİRSE SAVAŞIRIZ"

Habere göre Osman, IŞİD'in elinde tuttuğu Türkiye ile sınır komşusu olan tüm yerleri temizlemek istediklerini ve batıya doğru 70 kilometrelik bir alanın öncelikleri olduğunu söyledi.

Doğuya doğru devam etmeden önce buraların temizlenmesi ile IŞİD'in muhaliflere saldırma şansının ve ikmal hatlarının ortadan kaldırılacağını belirten Osman, daha sonra ise YPG'nin de içinde olduğu Demokratik Suriye Güçleri'nin eele geçirdiği Menbiç kentine doğru ilerleyeceklerini belirtti. 49 yaşındaki Osman, "Bu yolda YPG ile çatışmak niyetinde değiliz. Ancak mecbur kalırsak bunu da yaparız" dedi.

PAYLAŞ