Osvaldo 30 yaşında futbolu bıraktı! Nedeni çok ilginç

Bir dönem Türk kulüpleriyle de anılan 30 yaşındaki golcü futbolcu Pablo Osvaldo, "Müzik kariyerine odaklanmak için" futbola veda etti.

Son yıllarda attığı gollerden çok değiştirdiği kulüplerle gündeme gelen yıldız golcü Pablo Daniel Osvaldo, transfer döneminin son gününde futbolu bıraktı. 30 yaşındaki futbolcunun bu kararı almasının sebebi ise oldukça ilginç...

CHIEVO'YU REDDETTİ

İsmi daha önce Türk kulüpleriyle de anılan Osvaldo, transfer döneminin son gününde Serie A ekiplerinden Chiveo'nun teklifini reddederek futbolu bıraktı. Kendi grubu ile yaptığı müzik kariyerine odaklanmak için emeklilik kararı aldığı belirtilen yıldız futbolcu son olarak Porto forması giymişti.

ROMA'YA 16 MİLYON EURO'YA GİTMİŞTİ

30 yaşındaki futbolcu, 2011 yazında 16 milyon Euro'ya Espanyol'dan İtalya'nın Roma kulübüne transfer olmuştu. İki yıl sonra 15 milyon Euro karşılığında Premier Lig takımlarından Southampton'ın kadrosuna kattığı Osvaldo, İngiliz ekibinden Juventus, Inter, ve Arjantin'in Boca Juniors takımına kiralanmıştı.

283 MAÇTA 87 GOL 23 ASİST

İtalya Milli Takımı formasıyla 14 maça çıkan 30 yaşındaki Osvaldo 4 gol kaydetti. Kariyerinde toplam 283 maça çıkan Arjantin asıllı futbolcu, 87 gol atarken 23 de asist yapma başarısı göstermişti.

PAYLAŞ