Öz oğluna bilerek HIV bulaştırdı, hayatını mahvetti!

Babası, Brryan Jackson'a bebekken, ölsün diye iğneyle HIV'li kan enjekte ederek nafaka ödemekten kurtulmak istedi. 24 yıl sonra Brryan, babası ile yüzleşti.

Bryan Stewart, nafaka ödememek için bilinçli olarak öz çocuğu Brryan Jackson'a HIV'li kan enjekte etti. Tüm engellere rağmen yaşamına devam eden Jackson, 24 yıl sonra babasıyla yüzleşti.

EN İLERİ AŞAMADA OLAN AIDS'Lİ, ÖLÜME TERK EDİLDİ

1992 yılında en ileri aşamasına gelmiş AIDS tanısıyla hastaneden eve "ölmeye" yollandığında kendisi de dahil hiç kimse, hayatın onu bu noktaya getireceğini kestiremezdi. Jackson babasının tahliye edilip edilemeyeceğine karar verecek olan Cezaevi Paneli karşısında, babasını mümkün olduğunca uzun yıllar demir parmaklıklar arkasında tutulmasını umduğunu söyledi.

"ONUNLA HİÇBİR BAĞ HİSSETMEDİM"

Brryan Jackson, babası ile 24 yıl sonra karşılaşmasını, "Önüme bakmaya çalışıyordum. Onunla göz göze gelmek istemedim." diyerek anlattı. Ama yine de gözünün ucuyla bir an babasının yüzünü yakaladığını ifade ederek, "Onu vesikalık resminden tanıdım ama hiçbir bağ hissetmedim." dedi.

Baba Stewart, önce Jackson'ın kendi çocuğu olmadığını söylemeye başlamış ve DNA testi yapılmasını istemiş. Bu süreç içinde Jackson'ın annesine hakarete ve kötü muameleye de başvurmuş. Sonunda annesi dayanamayıp babasını terketmiş ama bu sefer de nafaka mücadelesi başlamış. Stewart nafaka ödemek istemiyormuş.

NAFAKA ÖDEMEMEK İÇİN HIV VERDİ

Bu sıralarda Jackson'ın babası bir laboratuarda iş bulmuş. Kan testlerinden sorumlu olarak çalışırken, HIV virüslü kan örneklerini eve götürüp orada depolamaya başladığı, daha sonra yapılan soruşturmada ortaya çıkmış.

Stewart, oğlu Jackson ile bir araya geldiği bir gün, onunla yalnız kalmayı başarmış ve yanında getirdiği bir ampul HIV'li kanı oğluna enjekte etmiş. Jackson, "Nafaka ödememek için ölmemi istiyordu." diyor.

'OĞLUNUZ 5 AY YAŞAYACAK'

İlerleyen yıllarda, Jackson'ın en ileri aşamada AIDS ve HIV kaynaklı üç yan enfeksiyondan etkilendiği tespit edilmiş. Doktorlar yaşama şansı olmadığına karar vermiş. İlaç tedavisini sürdürmelerine rağmen "Anneme beş ay kadar yaşayacağımı söyleyip bu zaman içinde mümkün olduğunca çocukluğumu yaşamamı söylemişler." diyor Jackson.

ÖLDÜRMEKTEN BETER ETTİ

"Başta öfke ve kin hissettim. Filmlerde hep babalar oğullarıyla gurur duyuyordu. Nasıl olup da benim babamın bunu yapabildiğini bir türlü anlayamıyordum." diyerek duygularını ifade ediyor.

"Sadece beni öldürmeye çalışmak değil suçu. Karşılaştığım bütün dışlanma, hastanede geçirdiğim bütün o yıllar... Hepsinden sorumlu..." diye sürdürüyor. Adını da bu yüzden değiştirdiğini ifade ediyor. Aslında doğduğunda babasıyla aynı olan Bryan Stewart Jr. adını, ilk ismine bir "r" ekleyerek Brryan yapmış ve annesinin soyadı olan Jackson'ı benimseyerek, babasıyla isim bağını da kesmek istemiş.

PAYLAŞ