Özgecan turnuvası yarın başlıyor

Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın adının verildiği Kadınlar Özgecan Basketbol Turnuvası yarın başlıyor.

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Mersin Büyükşehir Belediyespor tarafından düzenlenen ve Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın adının verildiği Kadınlar Özgecan Basketbol Turnuvası yarın başlıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyespor Genel Menajeri Melahat Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turnuvaya takımlarının yanı sıra Beşiktaş, Fenerbahçe, İstanbul Üniversitesi, Adana ASKİ, Abdullah Gül Üniversitesi, Canik Belediyespor ve MBK Doğuş Hastanesi'nin katıldığını söyledi.

"BU TÜR TURNUVALAR TAKIMLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Turnuvanın adının Kadınlar Özgecan Basketbol Turnuvası olarak belirlendiğini ifade eden Aydın, "Özgecan'ı hatırlamak ve kadın cinayetlerine, şiddetine dikkati çekmek için turnuvaya bu ismi verdik. Bu tür turnuvalar takımlar için çok önemli. Eksiklerini belirlemeleri açısından önemli. Tabii takımlarımızda yabancı oyuncular eksik. Eksik kadrolarla da olsa muhteşem mücadeleler olacağını düşünüyoruz." diye konuştu.

Aydın, turnuvanın 2 Ekim'e kadar süreceğini kaydetti.

PAYLAŞ