Parçalanan iş adamını arayan polis ceset parçaları buldu

İstanbul'da aracı yakılmış halde bulunan tekstilci iş adamı Kenan Kırmaç'ın cesedinin parçalanıp Çorum'daki göle kovayla atıldığı iddia edildi. Arama yapan polisler de gölde ceset parçası buldu.

İstanbul'da aracı yakılmış halde bulunan tekstilci iş adamı Kenan Kırmaç'ın öldürüldüğü ve cesedinin Çorum'a getirildiği iddiası üzerine Kargı İlçesi'ndeki barajda arama başlatan ekipler, bir adet ceset parçası buldu. Ceset parçası incelenmek üzere Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

CESEDİ PARÇALAYIP KOVAYLA GÖLE ATMIŞLAR

İstanbul Arnavutköy'de tekstil işiyle uğraşan Kenan Kırmaç'ın otomobili, 11 gün önce yakılmış halde bulundu. Evli iki çocuk babası Kenan Kırmaç ise yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı. Soruşturma sırasında bir gasp çetesini ortaya çıkaran polis ekiplerinin gözaltına aldığı bir şüphelinin, arkadaşları ile birlikte Kırmaç'ı öldürerek cesedini Çorum'da parçaladıklarını anlatması üzerine bu kentte çalışma başlatıldı. Çorum'un Kargı İlçesi'ne bağlı Maksutlu Köyü mevkiindeki barajda dün polis, jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından arama çalışmalarına başlandı. Şüphelilerin öldürdükleri iş adamının cesedini Kargı İlçesi'ne getirdikleri, burada balta ile parçalayarak bir kovayla baraj gölüne attıkları iddia edildi. Botlarla barajda arama çalışması yapan AFAD ekipleri bir kova buldu. Samsun'dan gelen dalgıç ekibinin de katıldığı aramalarda dün saat 20.00 sıralarında dalgıçların barajda bir adet ceset parçası buldukları belirtildi. Ceset parçası incelenmek üzere Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Kimlik tespiti yapılması için Kenan Kırmaç'ın ailesinden alınan kan örnekleriyle DNA karşılaştırması yapılacağı ifade edildi.

Öte yandan barajda yapılan arama çalışmalarına bu gün de devam edildi. Dalgıçlar yaptıkları arama çalışmasını su zemininde yoğunlaştırdı.

PAYLAŞ