Paris Hilton için abisini bıçakladı, annesi kliniğe sevkini istiyor

Emine Utlu, oğlunun yüzde 80 oranında kronik psikoz rahatsızlığa sahip olması nedeniyle yerinin cezaevi olmadığını, kliniğe aktarılması gerektiğini söylüyor.

Yüzde 80 oranında kronik psikoz rahatsızlığı bulunan oğlunun 11 aydır cezaevinde olduğunu söyleyen anne Emine Utlu, oğlunun tehlikeli bir hasta olduğunu ve cezaevinden kliniğe aktarılmasını istediğini belirtti.

"PARİS HİLTON'A AŞIKTI, ABİSİNİ BIÇAKLADI"

34 yaşındaki oğlu Ogün Doğruyol'un ceza ehliyetinin olmadığını, rahatsızlığı nedeniyle sürekli suç işlediğini ifade eden Utlu, "Daha önce her suç işlediğinde Manisa'ya, Bakırköy'e yatırılıyordu. Paris Hilton'a aşık. Abisine 'seni Paris Hilton'la gördüm' deyip yedi yerinden bıçakladı. Oğlum ölümden döndü. Ceza ehliyeti olmadığı için Manisa'ya yatırıldı. Orada 1,5 yıl tedavi gördü. Çıktıktan sonra 6-7 kez tekrar suç işledi, yine tedavi görmeye gitti. Şuanda 11 aydır hırsızlıktan cezaevinde. Oğlum tehlikeli bir hasta. Cezaevinde olmaması gerekiyor. Oğlumun cezaevinden çıkarılıp kliniğe yatırılmasını istiyorum" diye konuştu.

"CEZAEVİNDE YA ÖLECEK, YA BİRİNİ ÖLDÜRECEK"

Oğlunun Şakran Cezaevinde diğer mahkumlara da rahatsızlık verdiğini kaydeden anne Utlu, şunları söyledi: "Boynundan bacaklarına kadar her tarafı kesiktir. Yüzde 80 raporu var. Raporunda 'tedavi ile düzelmeyen tip' yazıyor. Yeri cezaevi değil, hastane. Cezaevinde çocukla görüşemiyorum. Koğuşu sürekli değişiyor. Hiçbir mahkum onu istemiyor. İstememekte de haklılar. Herkesi rahatsız ediyormuş, ağlıyormuş, yerlere tükürüyormuş. Orada ya ölecek, ya birini öldürecek. "

"BENİ DE VURMAYA KALKTI"

İzmir'de yaşayan dört çocuk sahibi, 56 yaşındaki Emine Utlu, " Beni de vurmaya kalktı. Boynumda bıçak izi var." diyerek oğluyla yaşadıklarını anlattı.

PAYLAŞ