Parkta yaşayan tek evsiz kadın: Bir tek isteğim var...

Taksim Gezi Parkı'nda yaşayan evsiz tek kadın olan 70 yaşındaki Candan Dermanlı hayatının zorluklarını anlattı. 'Başımı sokacağım bir çatımın olması şu yaştan sonra tek isteğim' dedi.

Taksim Gezi Parkı'nda kalan Candan Dermanlı 2 aydır burada yaşıyor. Bir yıl önce eşinden boşanarak evi terkeden Candan Abla, Gezi Parkı'nda yaşayan tek evsiz kadın olmanın zorluklarını anlattı.

70 YAŞINDAKİ EŞİNDEN ŞİDDET GÖRDÜĞÜ İÇİN BOŞANMIŞ

Candan Dermanlı 53 yaşında. 2 aydır Taksim Geziparkı'nda yaşıyor. Yaklaşık 1 yıl önce eşinden boşanan Candan Abla önceleri tercüman ve turist rehberi olarak çalıştığını söyledi. 70 yaşındaki eşinden şiddet gördükten sonra boşandığını belirten Candan Dermanlı eşi yerine evi kendisinin terkederek 10 ay gibi bir süre çeşitli han ve otel odalarında yaşadığını, parasının tükenmesinin ardından ise Gezi Parkı'na yerleştiğini söyledi.

GEZİ PARKI'NDAKİ EVSİZ TEK KADIN

Gezi Parkı'nda yaşayan tek kadın evsiz insan olma özelliğini taşıyan Candan Dermanlı eski işini yapmayı çok istediğini fakat hastalık ve yaşlılık nedeniyle kendisine iş verilmediğini belirtti.

"GECE 11'DEN SONRA BURADA HER ŞEY ZORLAŞIYOR"

Gezi Parkı'nda en önemli sıkıntılarından birisinin tuvalet olduğunu söyleyen Candan Abla 'Gece 11'den sonra burada herşey zorlaşıyor. Tuvalet kapanıyor, hırsızı geliyor, gaspçısı geliyor. Burada yaşamak bir kadın için çok zor ama sanırım ben korkusuz bir kadınım' diyor.

"SADECE BİR ÇATI İSTİYORUM"

Avustralya'da yaşayan iki kızı olduğunu söyleyen Candan Dermanlı 'Şu yaşıma kadar kimseye muhtaç olmadım. Şu saatten sonra da kendi ekmeğimi kendim kazanarak yaşamak istiyorum. Hasta ve enerjik olmadığım için mesleğimi artık yapamıyorum. Kış için tek göz odam da olsa, başımı sokacağım bir çatının altında olmak, kendi tenceremi kendim kaynatmak şu yaştan sonra tek isteğim' diye konuştu.(haberturk.com)

PAYLAŞ