Patlama Olayından Sonra Samsung Galaxy Note 7'ler Toplatılıyor!

Samsung, bazı ülkelerde Galaxy Note 7'leri geri toplayacak ve cihazın satışlarını geçici bir süre durduracak. Şirketin zararı milyar dolarla ifade ediliyor.

Samsung'un bu yılki üst seviye akıllı telefonu Galaxy Note 7 ile ilgili her şey çok güzel giderken, birkaç hafta içinde iki kez gelen Galaxy Note 7 modelinin bataryasının patlaması haberleri Samsung'un cihazla ilgili kritik bir karar almasına neden oldu. Samsung tarafından da doğrulanan, Note 7'nin şarj esnasında patlamasının ardındaki perde aralanırken zarar milyar dolarla ifade ediliyor.

GERİ ÇAĞIRIYOR

Teknoloji firması Samsung Electronics cihazların ateş aldığına dair haberler üzerine Galaxy Note 7 model telefonları küresel çapta geri çağırmaya hazırlanıyor.

SATIŞLAR DURDURULACAK

Samsung'un da ana merkezinin bulunduğu Güney Kore'de Yonhap isimli haber ajansının paylaştığı bir rapora göre, Samsung hatalı olduğunu düşündüğü modelleri geri toplama ve bazı ülkelerde geçici olarak Galaxy Note 7 satışlarını durdurma kararı aldı.

Bu haberin paylaşılmasından kısa bir süre sonra Samsung Avusturalya tarafından doğrulandı ve Samsung Avusturalya geçici olarak Galaxy Note 7 satışlarının durdurulacağını belirtti.

İŞTEN ÇIKARMALARA NEDEN OLACAK KADAR BÜYÜK

Milyar dolarlık işte yaşanan bu sorun, gönderimi ve teslimatı yapılmış cihazlarda geri çağırmayı da içeren tedbirler alma sonucunu ortaya çıkarabilir. İçerden gelen ilk bilgilere göre yaşanan problem ses getirecek türden işten çıkarmalara da sebep olabilecek kadar büyük.

EN BÜYÜK RAKİBİ LANSMANA HAZIRLANIYOR

Samsung büyük bir sıkıntıyla boğuşurken en büyük rakibi iPhone, iPhone 7 lansmanına hazırlanıyor.

Kaynak: Hürriyet

PAYLAŞ