Patlamadan kıl payı kurtuldu, cehennemi anlattı

Gaziantep'te 30 kişinin yaşamını yitirdiği, 94 kişinin ise yaralandığı saldırının görgü tanığı "5 dakika sonra olay yerindeydim. Her yerde ceset vardı." dedi.

Gaziantep'te 30 kişinin yaşamını yitirdiği, 94 kişinin ise yaralandığı saldırıdan saniyelerle kurtulan Kadir Önal yaşananları anlattı.

HASTANE ÖNÜNDE BEKLEYİŞ SÜRÜYORGaziantep'te 30 kişinin hayatını kaybettiği, 94 kişinin ise yaralandığı olayın ardından yakınlarından haber alamayan vatandaşlar hastanelere akın etti. Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne gelen vatandaşların kimisi yakınlarından aldığı ölüm haberiyle sarsılırken kimi vatandaşlar ise hastane önünde umutlu bekleyişini sürdürüyor.KIL PAYI KURTULDUPatlama sonrası yaşananları anlatan Kadir Önal, patlamanın olduğu esnada olay yeri yakınında bulunduğu ve saldırıdan kıl payı kurtulduğunu söyledi. Önal, "Olay yerinden geçiyordum şans eseri kurtuldum. Olay yerinden geçiyorduk patlama sesine döndük. Hem kiracımız hem de yakın arkadaşımızdan haber alamıyoruz. Haber alırız ümidiyle hastaneye geldik. Şu an bir cenazemiz var, cenazemizi teşhis için bekliyoruz. Bir de yanık ünitesinde tedavi gören yaralımız var. Rabbim kalanlara sağlık, sıhhat versin. Terör can almaya devam ediyor çok sayıda ölü var. Çok kötü bir durumdu 500 metreden patlamayı duyduk. Patlamanın şiddetinden araçların lastikleri patladı" diye konuştu.

"HER YERDE CESETLER VARDI"

Bir başka görgü tanığı ise yaşananları şöyle anlattı:

"Olayın 5 dakika sonrasında oradaydım. Her yerde cesetler vardı. Çoğu ölmüştü yani. Canlı bomba düğünün ortasında kendisini patlattı."

4 Yıl Önceki Saldırının Yıl Dönümünde Gaziantep'te Terör SaldırısıGaziantep'i Kana Bulayan Saldırıdan İlk Görüntüler!Gaziantep'te Sokak Düğününe Canlı Bomba Saldırısı: 30 Ölü 94 YaralıŞamil Tayyar: FETÖ Bıraktı, PKK İhanet Nöbetini Devraldı, Şimdi DAEŞ

Yasin Aktay: Siirtli Hemşehrilerimizi Hedef Alan Bir Saldırı

Ankara'da Antep İçin Telefon Trafiği! Başbakan Vekillere Talimat Verdi

Fatma Şahin Twitter'dan Provokasyon Uyarısı Yaptı

HDP: Saldırı Üyelerimizin Düğününe Yapıldı Lanetliyoruz!

Gaziantep Saldırısı Bebek Arabasıyla Yapılmış

Fotogaleri: Gaziantep'de Düğüne Yapılan Bombalı Saldırıdan Kareler

PAYLAŞ