Patlamanın şiddeti gün ağırınca ortaya çıktı

Gaziantep'te 30 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının ardından hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı.

Gaziantep şehir merkezinde Siirtli bir ailenin sokakta yaptığı kına gecesine bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 30 kişi yaşamını yitirirken 94 kişi ise yaralandı. Korkunç saldırının şiddeti ise gün ağardıktan sonra ortaya çıktı.

EVLER HARABEYE DÖNDÜ

Bombalı saldırının gerçekleştirildiği Şahinbey Beybahçe Mahallesi 91007 no'lu sokakta evlerin harabeye dönmesi patlamanın ne kadar şiddetli olduğunu gözler önüne serdi.

"OLAYIN ŞOKUNU ATLATAMADILAR"

Olayın gerçekleştiği saatte evde dinlendiğini belirten mahalle sakinlerinden Hamza Kızılboğa "İşimiz bittikten sonra kardeşimle evin terasında dinleniyorduk. Aniden çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Nasıl gerçekleştiğine bir anlam veremedik ve hemen olay yerine geldik. Kan gövdeyi götürüyor. Bu saldırıları kim gerçekleştiriyorsa hepsi hain" dedi.Öte yandan Gaziantep Dr. Arslan Devlet Hastanesi'ne getirilen cenazeler Gaziantep Adli Tıp Şube Müdürlüğü otopsi merkezine sevk edildi. Otopsilerin yapılmasının ardından cenazeler ailelere teslim edilecek. Zaman zaman ise ailelerin fenalık geçirdiği gözlemlendi.

İşte patlamanın olduğu sokaktan kareler:

4 Yıl Önceki Saldırının Yıl Dönümünde Gaziantep'te Terör SaldırısıGaziantep'i Kana Bulayan Saldırıdan İlk Görüntüler!Gaziantep'te Sokak Düğününe Canlı Bomba Saldırısı: 30 Ölü 94 YaralıŞamil Tayyar: FETÖ Bıraktı, PKK İhanet Nöbetini Devraldı, Şimdi DAEŞ

Yasin Aktay: Siirtli Hemşehrilerimizi Hedef Alan Bir Saldırı

Ankara'da Antep İçin Telefon Trafiği! Başbakan Vekillere Talimat Verdi

Fatma Şahin Twitter'dan Provokasyon Uyarısı Yaptı

HDP: Saldırı Üyelerimizin Düğününe Yapıldı Lanetliyoruz!

Gaziantep Saldırısı Bebek Arabasıyla Yapılmış

Fotogaleri: Gaziantep'de Düğüne Yapılan Bombalı Saldırıdan Kareler

PAYLAŞ