Pereira Fenerbahçe'ye tuzak kurmuş! Sinsi planı ortaya çıktı

Fenerbahçe'den ayrılan Vitor Pereira'nın FIFA'ya başvurarak Sarı-Lacivertlileri şikayet ettiği ve 'Artık orayı terk edebilirsin' onayını alıp Türkiye'den ayrıldığı ortaya çıktı.

Fenerbahçe'de geçtiğimiz haftalarda yolların ayrıldığı Portekizli teknik adam Vitor Pereira'nın gidişiyle ilgili ilginç bir gerçek daha ortaya çıktı.

Sessiz sedasız sarı lacivertli takımdan ayrılan 48 yaşındaki çalıştırıcının gönderileceğini anlayınca her şeyi planladığı ve ayrılmadan önce FIFA'ya başvurarak Fenerbahçe'ye dava açtığı öğrenildi.

AVUKATLARIYLA UEFA'YA BİLDİRMİŞ

Sözleşmesinde Fenerbahçe'den kovulduğu takdirde Ɗ milyon Euro alacak' maddesi bulunan Pereira'nın, kendisine yapılan mobbing uygulamalarını avukatları aracılığıyla UEFA'ya henüz daha Türkiye'de iken bildirmeye başladığı ortaya çıktı.

UEFA, Pereira'nın başvurusunu ciddiye alarak Portekizli teknik direktör ve hukukçularını bu konuda yönlendirdi. Bunun üzerine Pereira, Samandıra'da yaşadıklarını ve tüm gelişmeleri günü gününe UEFA'ya rapor etti.

"ARTIK ORAYI TERK EDEBİLİRSİN"

Avukatları aracılığı ile raporları UEFA'ya ileten Portekizli teknik adamın gönderdiği bilgiler doğrultusunda; son olarak UEFA'nın 'Artık orayı terk edebilirsin' şeklindeki desteğini aldığı için sessiz sedasız Türkiye'den ayrıldığı ortaya çıktı. Ayrılış sürecini tamamen hukukçularının ve UEFA'nın denetiminde gerçekleştiren Vitor Pereria'nın Fenerbahçe'ye açtığı tazminat davası FIFA'da görülecek.

Pereira'nın, UEFA'ya gönderdiği bu raporlar ile FIFA'ya başvurarak Fenerbahçe'yi şikayet ettiği ve yüklü bir tazminat davası açtığı öğrenildi.

NELER YAŞANMIŞTI?

1-Fenerbahçe'de geçtiğimiz sezonun başında göreve gelen ve oluşturulan güçlü kadroya rağmen başarılı olamayan Vitor Pereira, sözleşmesindeki tazminat gereği sezon sonunda gönderilemedi.

2-Kulübün ekonomik durumu yüzünden yeni bir teknik adamla anlaşmak istemediği bilinen Başkan Aziz Yıldırım yeni sezon başında Portekizli çalıştırıcıyla devam kararı aldı. Yeni sezona da Pereira ile başlayan Fenerbahçe'de Şampiyonlar Ligi elemesi geçilemeyince yine eleştiri okları Pereira'ya döndü.

3-Futbolcu tercihlerinde, oynattığı sistemde, hazırlık kampındaki çalışma programı ağır eleştiriler alan Portekizli teknik adamı yüksek tazminat bedeli sebebiyle gönderemeyen yönetim Monaco'ya elendikten sonra teknik direktöre bezdirme politikası uyguladı.

4- Önce çeşitli yollarla Portekizli teknik adamın yetkilerini kısıtlayan yönetim, Van Persie'nin Bursaspor maçında Pereira'ya yaptığı el kol hareketlerini FB TV'de üst üste yayınlayarak psikolojik olarak da yıpratmaya çalıştı.

5-Ardından Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira'nın yardımcılarından Filipe Almeida, Luis Miguel ve Pedro Ribeiro'nun tazminatları ödenerek kulüple ilişkileri kesildi.

6- Son idmanda takımı kondisyoner Fatih Yıldız çalıştırırken, Pereria saha kenarında işlevsiz halde ancak antrenmanı izleyebildi.

Kaynak: expressgazete.com

PAYLAŞ