PFDK'dan Fenerbahçe'ye şok ceza!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Bursaspor maçındaki çirkin ve kötü tezahüratlar sebebiyle Fenerbahçe'ye ihtar ve bazı tribünlere kapatma cezası verdi.

Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe'nin Spor Toto Süper Lig'in 3. haftasında evinde oynadığı Bursaspor maçında Okul Açık Alt L, M, Migros Tribün Üst D,E Ve Migros Alt L,M bloklarına giriş yapan seyircilere kötü tezahürattan dolayı bir maç ceza verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden açıklanan 15.09.2016 tarih ve 9 sayılı Profesyonel Disiplin Kurulu kararları şöyle:TRİBÜN KAPATMA CEZASI "FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 11.09.2016 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - BURSASPOR Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan OKUL AÇIK ALT L, M, MİGROS TRİBÜN ÜST D,E VE MİGROS ALT L,M bloklarına giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir."

PAYLAŞ