PKK'lı hainler, aileyi 'kansere çalım kutlaması'nda katletti

PKK'lı hainlerin saldırısıyla 2'si çocuk 5 üyesini kaybeden ailenin, büyükanne Behiye Yıldırım'ın kanser olmadığını öğrendikten sonra yaptığı kutlamanın dönüşünde kalleş pusuya yakalandığı ortaya çıktı.

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde önceki akşam terör örgütü PKK'lıların bombalı araçla düzenlediği saldırının kurbanları, gözyaşlarıyla uğurlandı. Kalleş pusuda 6 ve 3 yaşındaki çocuklarının yanı sıra annesi ve kardeşiyle birlikte can veren Demet Yıldırım Aydın'ın Kocaeli'nden ailesini ziyarete gittiği ortaya çıktı.

KANSER OLMADIĞINI ÖĞRENİNCE...

Gebze'de oturan Ziraat Mühendisi Demet Yıldırım Aydın, eşi Muhammed Aydın, çocukları Oğuz Kaan (6) ve Ceylinaz (3) ile birlikte 10 gün önce, Diyarbakır Kayapınar'daki annesi Behiye ve babası Necati Yıldırım'ın yanına tatile gitti. Aile önceki gün öğle saatlerinde, meme kanseri şüphesiyle biyopsi yaptıran Behiye Yıldırım'ın (56) kanser olmadığını öğrendi. Müjdeli haberin ardından kentin tarihi ve turistik alanlarını gezen aile, On Gözlü Köprü'yü de görmeye gitti. Tarihi köprüyü gezip restoranda yemek yiyen 7 kişilik ailenin mutluluğu, akşam saatlerinde yarım kaldı. Evlerine dönerken büyük bir patlama meydana geldi. PKK'lı teröristlerin düzenlediği saldırı sonrası alev topuna dönen otomobilde Demet Aydın Yıldırım ile çocukları Oğuz Kaan ve Ceylinaz, annesi Behiye Yıldırım ve kız kardeşi Derya Yıldırım yaşamını yitirdi. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Muhammed Aydın bir gözü ve bacağını, Necati Yıldırım da bir gözünü ve elini kaybetti.

'DİYARBAKIR YAVRULARIMI VER'

Diyarbakır'ın çocuklarına mezar olduğu dile getiren Muhammed Aydın'ın babası Turan Aydın, "Yavrularım, kuzularım Diyarbakır'a tatil için geldi. Ne suçları vardı? Diyarbakır yavrularımı ver. Sebep olanların Allah belasını versin" diyerek gözyaşı döktü. Behiye Yıldırım ile kızı Derya Yıldırım'ın cenazesi Ergani'nin Ortayazı Köyü'nde toprağa verilirken, Demet Yıldırım Aydın ile çocukları Oğuz Kaan ve Ceylinaz'ın cenazeleri ise Gebze'ye gönderildi.

HAİNLER 300 KİLO BOMBA KULLANMIŞ

PKK'lı teröristlerin, Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde 5 sivilin öldüğü, 5'i polis 12 kişinin yaralandığı bombalı araçla polis aracına yönelik düzenlediği saldırıda 300 kilogram patlayıcı kullandığı belirlendi. Saldırının gerçekleştirildiği minibüsün Şanlıurfa'dan çalındığı ortaya çıktı. Patlamanın şiddetiyle çevredeki binalarda büyük hasar meydana gelirken, 200 yıllık Erdebil Köşkü'nün duvarlarında çatlaklar oluştu. Saldırıya ilişkin 6 şüpheli ve patlamanın ardından fotoğraf çeken 4 gazeteci gözaltına alındı. Evrensel Gazetesi muhabirleri ile Reuters foto muhabiri Sertaç Kayar'ın üzerindeki kıyafetlerin kriminal incelemeye gönderildiği öğrenildi.

Kaynak: Habertürk

PAYLAŞ