PKK'lılar ne var ne yok bırakıp kaçıyorlar

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari'de düzenlediği operasyondan fotoğraflar paylaştı. Fotoğraflarda teröristlerin yiyecek malzemelerini ve mühimmatlarını bırakıp kaçtığı görülüyor.

Hakkari genelinde PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor. Hakkari genelinde 4 Ağustos'tan itibaren başlatılan operasyonlarda 301 terörist öldürülürken Çukurca'da da PKK'ya ait birçok yaşam malzemesi ve çok sayıda mühimmat imha edildi.

200 KUTU KAÇAK SİGARA, 90 ÇUVAL KAÇAK ÇAY

Hakkari Valiliği sorumluluk bölgesinde tüm güvenlik güçlerinin etkin koordinasyonu ile yürütülen terörle mücadele harekatının başarılı bir şekilde devam ettiği belirtildi. Hakkari genelinde 4 Ağustos 2016 tarihinden itibaren düzenlenen operasyonlarda toplam 301 PKK'lının etkisiz hale getirildiği açıklandı. Hakkari Şemdinli Beyyurdu'nda dün saat 01.00 sularında toplam 200 kutu kaçak sigara ile 90 çuval kaçak çay ele geçirildi.

OPERASYONLAR SÜRÜYOR

3'üncü Piyade Tümen Komutanlığı emir komutasında 1'inci Komando Tugay Komutanlığı, 2'nci Komando Tugay Komutanlığı, 2'nci ve 34'üncü Hudut Tugay Komutanlıkları, Hakkari İl jandarma komutanlığı, 7'inci Hudut Alay Komutanlığı'na bağlı komando birlikleri, hudut özel harekat birlikleri, jandarma özel harekat birlikleri ve motorlu birlikler tarafından operasyonların üstün cesaret ve feragatle sürdürüldüğü vurgulandı. Operasyonları polis özel harekat birlikleri ve emniyet güçleri ile geçici köy korucularının katıldığı belirtildi.

YÜKSEKOVA'DA 1 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ, MÜHİMMAT DEPOSU İMHA EDİLDİ

Dün saat saat 07.10'da Yüksekova Dağlıca İzme Dağı bölgesinde Silahlı Bayraktar'la tespit edilen mağara önünde 1 PKK'lı ve aynı alanda bulunan mühimmat deposu imha edildi.

ÇUKURCA'DA TANK ATIŞIYLA 1 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Çukurca Omaran bölgesinde dün akşam saatlerinde tank atışıyla bir silah mevzii imha edildi ve 1 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

ŞEMDİNLİ'DE KAÇAK SİGARA VE ÇAY ELE GEÇİRİLDİ

Hakkari Şemdinli Beyyurdu'nda dün saat 01.00 sularında toplam 200 kutu kaçak sigara ile 90 çuval kaçak çay ele geçirildi.

HAKKARİ GENELİNDE 301 PKK'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Hakkari genelinde 4 Ağustos 2016 tarihinden itibaren düzenlenen operasyonlarda topla 301 PKK'lının etkisiz hale getirildiği açıklandı.

TERÖRİSTLER MALZEME VE MÜHİMMATLARINI BIRAKIP KAÇIYORLAR

Güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütüne yönelik yoğun operasyonlarının ardından teröristler peşlerinde malzeme ve mühimmatlarını bırakarak kaçıyor. Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, 2nci Hudut Tugay Komutanlığınca Kaletepe'nin kuzeyinde yer alan Çukurca/Seni tepe bölgesinde birçok yaşam malzemesi ve çok sayıda mühimmat bulundu. Güvenlik güçleri ele geçirilen malzemeyi imha etti.

İşte o kareler:

PAYLAŞ